Dzieci na Mszy Świętej Kaszubskiej. Parafia Chwaszczyno.

 

Tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca w parafii w Chwaszczynie odbyła się Msza Święta Kaszubska. 15 czerwca 2014r. Eucharystię przygotowywały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu oraz ZSPiPG w Chwaszczynie pod kierownictwem pań Krystyny Rogalewskiej oraz Ludmiły Gołąbek.

 

Młodzi Kaszubi na Mszy Świętej Kaszubskiej przedstawili oba czytania mszalne, zaśpiewali psalm i odczytali modlitwę powszechną. Grupa dzieci stanęła przed mikrofonami, aby w „rodny mòwie” prowadzić śpiew przy akompaniamencie gitary i klawiszy.

 

Nad modlitwami w języku kaszubskim podczas Mszy Świętej Kaszubskiej czuwała Ludmiła Gołąbek, która również poprowadziła Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Eucharystię koncelebrowali ks. Piotr Gruba i ks. Krzysztof Kiwitt pełniący posługę pomocy duszpasterskiej. Ks. Proboszcz w języku kaszubskim przeczytał Ewangelię.

 

Najbliższa Msza Święta Kaszubska odbędzie się już 13 lipca, w drugą niedzielę miesiąca (wakacyjny grafik). Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.