Duże zainteresowanie szybkim Internetem – ale za mało konkretów…

W poniedziałek tj. 6 XI 2017 r. z inicjatywy przedstawicieli naszego sołectwa, odbyło się spotkanie z przedstawicielem Firmy INTERKAR KOMPUTER-SERWIS Karol Dziecielski dotyczące budowy sieci szerokopsmowej. Zainteresowanie tą inwestycją wydaje się być bardzo duże i zebrani dziwili się, że nasze sołectwo nie było wcześniej uwzględniane „na poważnie” w planach inwestycyjnych choćby Orange.

Generalnie zebrani byli bardzo zaniepokojeni czy Inwestor INTERKAR KOMPUTER-SERWIS Karol Dziecielski faktycznie wybuduje sieć w oczekiwanym zakresie i terminie. Poza wyrażeniem chęci, otrzymaliśmy niewiele konkretów, co do terminów czy zakresu – zaś wszystko ma się okazać dopiero w przyszłości.

internet chwaszczyno spotkanie1

Inwestor zapowiada, że najdalej do czerwca 2018 r. wykona koncepcje/założenia ekonomiczne tej inwestycji. Wydaje się, że tempo tych prac jest zbyt powolne.

internet chwaszczyno spotkanie1

W najbliższych tygodniach Inwestor na przedstawić więcej konkretnych informacji. Zamierzamy skorzystać z wsparcia Pana Burmistrza Wojciecha Kankowskiego oraz Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji w celu przyśpieszenia i konkretyzacji całego procesu inwestycyjnego. Postaramy się również aby niezależnie zbadać faktyczne potrzeby mieszkańców, tym samym zyskać dodatkowy argument w dalszych rozmowach.

Fot. Aleksandra Nosel
źródło FB/JacekFopke

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.