Drugie Rodzinne Spotkanie z Kolędą. Parafia Chwaszczyno.

 

Wzorem roku ubiegłego w niedzielę 29 grudnia 2013r. po Mszy Świętej o godz. 15:00 w naszym kościele będzie miało miejsce „Rodzinne Spotkanie z Kolędą”. Jest to przedsięwzięcie, na które zapraszamy wszystkich parafian. W trakcie spotkania grupy rodzin naszej parafii zaprezentują kolędy lub utwory bożonarodzeniowe w dowolnie wybranej przez siebie aranżacji.

 

*Do udziału zapraszamy grupy z terenu parafii utworzone z rodzin, sąsiadów i znajomych. Zachęcamy, aby grupy muzyczne były wielopokoleniowe.
*Każda grupa wykonawców zaprezentuje dwie dowolne kolędy (utwory bożonarodzeniowe) przy akompaniamencie własnym bądź a’capella.
*Zespoły należy zgłaszać do 15.12.2013 r. do Księdza Proboszcza lub organisty Karola.
*W trakcie zebrania organizacyjnego, które będzie miało miejsce 16.12.2013r. o godz. 19:00 na plebanii, zostanie ustalony repertuar, tak by utwory się nie powtarzały.
*Zapewniamy wsparcie instrumentalne (dla chętnych).

 

Pomysł rodzinnego kolędowania narodził się w ubiegłym roku. To wydarzenie ma miejsce zawsze w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli pierwszą niedzielę po świętach Bożego Narodzenia. W zeszłym roku w akcję włączyło się sześć rodzin z przyjaciółmi i znajomymi. Kościół pękał w szwach, ale każdy radośnie przeżył ten czas i wszyscy chętnie włączyli się we wspólny śpiew. Rodzinne kolędowanie to czas, kiedy uciekamy od zmartwień i trosk, gdzie w ten piękny, bożonarodzeniowy czas możemy pobyć razem ze swoją rodziną i przyjaciółmi, wspólnie śpiewając kolędy. To wydarzenie ma umocnić rodzinne więzi i ukazać wspólnotę parafialną, którą wszyscy razem tworzymy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i mury świątyni będą pokryte dźwiękami najpiękniejszych kolęd.

 

Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

 

Parafia Chwaszczyno

 

fot. u góry Jacek Pisz

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.