Dobry start naszych zawodników na Mistrzostwach Europy Karate WKF w Sofii

Po przerwach świątecznych oraz feriach zawodnicy KS Gokken wracają do pracy. Za nami udany wstęp na zawodach 44th EKF Junior, Cadet and U21 Championships, które odbyły się w Sofii stolicy Bułgarii w dniach 17-19.02.

Prawie 1200 osób z całej Europy stanęło do boju o medale mistrzostw Starego Kontynentu. Reprezentacja Polski wystawiła aż 32 osoby, z czego 4 zawodników trenuje w Klubie Sportowym Gokken.

Nasz najmłodszy zawodnik – Szymon Kuśpiet – wystartował w kategorii kumite juniorów młodszych -63 kg. Wygrał 3 swoje pierwsze walki z reprezentantami Bośni i Hercegowiny, Łotwy oraz Włoch. Po nieznacznej przegranej z Francuzem Szymon dostał się do repasaży, gdzie musiał uznać wyższość Ukraińca (który ostatecznie zajął 3 miejsce). To był pierwszy tak poważny start Szymona, który ostatecznie uplasował się na 7 pozycji, z czego jesteśmy ogromnie dumni.

gokken 1

Ostatniego dnia zawodów Sara, Dominik oraz Filip (nasi młodzieżowcy) startowali kolejno w kumite U21 -61, U21 – 60 oraz U21 -75.

Sara wygrała pierwszą walkę z Ukrainką, niestety potem uległa Włoszce. Dominik przegrał pierwszą walkę z wysoko notowanym w rankingach WKF Azerem.

gokken 3

Filip natomiast wygrał z Hiszpanem oraz Łotyszem. Następnie musiał uznać przewagę Włocha, który dostał się do finału, dzięki czemu Filip mógł startować dalej w repasażach. Tam nieznacznie przegrał z Austriakiem, ostatecznie kończąc zawody na 9 pozycji.

To kolejny dobry start naszych zawodników. Miejsca Szymona oraz Filipa pokazują, jak niewiele brakuje nam do czołówki Europejskiego karate.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za dofinansowanie wyjazdu oraz Gminie Szemud za dofinansowanie startu Dominika Korbolewskiego.

gokken 4

Nasi zawodnicy mają chwilę czasu na oddech, bo już w marcu najważniejszy turniej dla seniorów w Polsce – Mistrzostwa Polski Seniorów. Trzymajcie kciuki!

Na koniec chcielibyśmy pogratulować Dorocie Banaszczyk z KS Olimp Łódź oraz Miłoszowi Sabieckiemu z SKK Senshi, który przywieźli do Polski brązowe medale.

 

Ekipa Gokken

 

(na zdjęciach nasi zawodnicy wraz z trenerem Patrykiem Wendt)

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.