Dlaczego wciąż warto studiować finanse i rachunkowość?

Autor: nadesłane

Mówi się, że niektóre kierunki studiów zapewniają nam doskonały start na rynku pracy, a inne nie dają nam praktycznie niczego w tym zakresie. Do tej pierwszej grupy zdecydowanie możemy zaliczyć studia finansów i rachunkowości. Związane z nimi kierunki wciąż są bardzo mocno oblegane, aplikują na nie najzdolniejsi maturzyści z każdego rocznika.

Rynek wcale nie jest przepełniony

Większość osób podejmuje studia, żeby w przyszłości pracować w danym zawodzie. Mówi się, że na ekonomistów nie ma już na rynku zapotrzebowania. W końcu co roku ogromna liczba studentów rozpoczyna naukę przygotowującą do objęcia zawodu księgowego, a do tego technika wciąż produkują nowych absolwentów, którzy są gotowi do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że studia finansów i rachunkowości to nie tylko księgowanie. W pierwszej kolejności to praca z liczbami i nauka logicznego myślenia. Osoby kończące rachunkowość nie zajmują się tylko uzupełnieni faktu, a w zasadzie w ogóle tego nie robią, bo ich kwalifikacje pozwalają na przejęcie znacznie poważniejszych obowiązków. Praca dla takich osób znajdzie się zawsze, nawet jeśli nie będzie bezpośrednio powiązana z księgowaniem. Poza tym po takim kierunku studiów możemy zostać nauczycielem przedmiotu zawodowego.

Umiejętności potrzebne w każdej dziedzinie

Na studiach z rachunkowości i finansów nie uczysz się tylko tego, jak liczyć i stosować w praktyce skomplikowane wskaźniki. Już w technikum młodzi uczniowie dowiadują się, że w pracy ekonomisty najważniejsza jest czujność, kreatywność i skrupulatność, a te umiejętności są nam potrzebne w każdym zawodzie. Oczywiście każda osoba chce pracować w swoim zawodzie, ale wiele rzeczy może się po drodze zmienić. Na szczęście na rachunkowości uczy się wielu rzeczy naraz. Osoby, którym udaje się skończyć takie studia, są szczególnie cenione, bo ich dyplom wyraźnie wskazuje na ich zaradność, umiejętności dobrej organizacji i przede wszystkim ścisły umysł, który jest niezbędny w większości zawodów. A jeśli nie uda nam się znaleźć pracy po tym, jak zakończymy edukację, zawsze będziemy mogli założyć coś swojego i samodzielnie pracować na swoje dobre imię na rynku.

Kontynuacja nauki ze szkoły średniej

Po technikum ekonomicznym albo liceum z elementami ekonomii wiele osób decyduje się na ten kierunek, bo mają już podstawy. Znacznie łatwiej jest nam uczyć się czegoś jako kontynuację. Rachunkowość to najlepszy kierunek, jaki możemy dla siebie wybrać po skończeniu tego typu szkoły, ponieważ daje nam największe możliwości i specyficzne kwalifikacje. To, co dostajemy po tych studiach, nie jest dostępne dla nikogo innego. Działa to tak samo, jak na przykład studia medyczne. Nikt nie pozwoli nam samodzielnie zajmować się swoją księgowością, jeśli nie będziemy mieli do tego odpowiedniego wykształcenia. Kontynuacja nauki ma jeszcze jeden bardzo ważny plus. Przez pewien czas utrwalamy albo przypominamy sobie to, co już wiemy z naszych wcześniejszych lat edukacji. Dzięki temu stajemy się jeszcze lepsi i wyczuleni na niektóre zagadnienia, które do tej pory sprawiały nam problemy.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc-studia-magisterskie/

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

One Response

  1. Również uważam, że na ludzi z takim wykształceniem jest nadal zapotrzebowanie, widzę to chociażby po ogłoszeniach w swoim mieście. Firmy szukają ludzi na takie stanowiska. Sama jestem świeżo po podyplomówce z obszaru finansów na WSKZ i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.