Debata kandydatów na burmistrza gminy Żukowo [wideo]

 

W dniu 4 listopada w szkole w Żukowie odbyła się debata wyborcza kandydatów na burmistrza gminy Żukowo. Debata była podzielona na cztery bloki pytań każdy z kandydatów miał po 2 minuty na odpowiedź. Wśród kandydatów zabrakło jedynej kobiety Angeliki Doryń z Banina ubiegającej się o urząd burmistrza.

 

O fotel burmistrza gminy Żukowo ubiegają się: Tomasz Dorniak z Żukowa, Angelika Doryń z Banina, Piotr Fikus z Chwaszczyna, Wojciech Kankowski z Skrzeszewa, Jacek Miąskowski z Banina, Mirosław Żeromski z Banina, Jerzy Żurawicz z Żukowa.
Pierwsze dwie rundy pytań były przygotowane przez organizatorów: Dziennik Bałtycki i Telewizję Wybrzeże.

 

Zanim rozpoczęła się debata, prowadzący przedstawili kandydatów na burmistrza Gminy Żukowo:

 

 

W I rundzie pytanie brzmiało: Niekończącym się problemem są problemy komunikacyjne Żukowa. Mieszkańcy wiecznie stoją w korkach. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta ma być budowana w latach 2017-2019. Co chce zrobić kandydat na burmistrza Żukowa, by przyśpieszyć rozwiązanie tych problemów? Jakie ma propozycje na ten czas?

 

 

W II rundzie pytanie brzmiało: Żukowo to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Często zapomina się o walorach turystycznych gminy. Co zrobić, aby zatrzymać turystów?

 

 

W III rundzie pytanie było następujące: W gminie Żukowo przybywa mieszkańców, a z nimi i problemów – z kanalizacją, drogami, ciasnymi szkołami, brakiem parkingów. W jaki sposób planujecie państwo zapanować nad tak szybkim rozwojem gminy ? Jak zapewnić należytą obsługę rosnącej liczbie małych i dużych mieszkańców?

 

 

W IV rundzie każdy z kandydatów mógł zadać 1 pytanie wybranemu 1 przeciwnikowi.

 

 

Następnie każdy z kandydatów losował pytanie zadane przez zgromadzoną na debacie publiczność.

 

 

Na koniec kandydaci mieli dodatkowo 2 minuty na swobodną wypowiedź.

 

 

 

{gallery}2014/2014-11/debata-na-burmistrza{/gallery}

 

 {module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.