Czyste powietrze Pomorza – edycja 2014

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Żukowo do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2014″, Burmistrz Gminy Żukowo ogłasza informację o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej w obiektach budowlanych, zlokalizowanych na terenie Gminy Żukowo.

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, będące właścicielami domów jednorodzinnych, którzy zamierzają w 2014 roku wykonać modernizację źródeł energii cieplnej polegającą na likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksemi zastąpieniu ich:

 

– kotłami opalanymi gazem,
– kotłami opalanymi olejem opałowym,
– kotłami opalanymi biomasą (drewno kawałkowe, zrębki drzewne, brykiety, pellety),
– pompami ciepła,
– kolektorami słonecznymi wraz z oprzyrządowaniem (łącznie z technicznym doborem urządzeń).

 

Zadania mogą dotyczyć źródeł ciepła zasilających budynki jednorodzinne, stanowiące własność osób fizycznych, w przypadku, gdy docelowa moc źródeł po modernizacji wyniesie do 30 kW w odniesieniu do budynków jednorodzinnych.

DO KONKURSU NIE MOGĄ BYĆ ZGŁASZANANE ZADANIA ROZPOCZĘTE I ZAKOŃCZONE.

Mieszkańcy Gminy Żukowo zainteresowani udziałem w konkursie „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2014″, powinni złożyć kompletny wniosek w Urzędzie Gminy Żukowo, przy ul. Gdańskiej 52, w biurze obsługi klienta, pok. nr 3, w godz. pn.: 7.30 – 16.00, wt., śr., cz. 7.30 – 15.30, pt. 7.30 – 15.00, wraz z niezbędnymi załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.12.2013 r. Formularz wniosku dostępny jest w Zespole Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo – pok. nr 38 lub na stronie internetowej Urzędu www.bip.zukowo.pl w zakładce „katalog spraw” – „ochrona środowiska”.

Wnioski, które wpłyną do kancelarii tutejszego urzędu po dniu 31.12.2013 r. nie będą rozpatrywane przez tutejszy Urząd.

 

źródło: Gmina Żukowo

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.