Czy warto kupić ekspres kapsułkowy?

Autor: nadesłane

Ekspresy kapsułkowe już od jakiegoś czasu pojawiały się na półkach praktycznie wszystkich sklepów i gościły nawet w dość dużych marketach spożywczy czy też sklepach z elektroniką. Niektóre firmy, jak wiadomo, posiadają własne sklepie firmowe z ekspresami kapsułkowymi. Jeszcze kilka lat temu takie urządzenia były naprawdę popularne, gdyż stanowiły niedrogie rozwiązanie w stosunku do innych, zaawansowanych ekspresów. Co warto o nich wiedzieć? Nadal powinniśmy rozważać takie rozwiązanie w naszym domu? Czy zakup ekspresu kapsułkowego faktycznie się opłaca? Zastanówmy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Kilka słów o ekspresach kapsułkowych

To, co trzeba przede wszystkim wiedzieć o tych rozwiązaniach to fakt, że ekspres kapsułkowy nie może jednak równać się jakościowo z bardziej zaawansowanym sprzętem. Ale to, co jest dość kuszące i przemawia za wyborem tego rozwiązania, to stosunkowo niska cena. Otóż ekspres kapsułkowy od jakościowo dobrego ekspresu kolbowego, ciśnieniowego, czy automatycznego może być nawet 10 razy tańszy. Warto wiedzieć o tym, że kupno ekspresu kapsułkowego to tak naprawdę tylko delikatnie poziom wyżej od przelewania zmielonych ziaren gorącą wodą, ale w zależności od naszych preferencji i wyborów, którymi kierują nasze kubki smakowe, może być to dość dobra decyzja.

Zalety ekspresów kapsułkowych

Wspomnieliśmy już o tym, że od wielu lat ekspresy kapsułkowe cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, dlatego też możemy spotkać w wielu sklepach. Warto jednak wiedzieć o tym, że zakup takiego rozwiązania to nie jest jedyny wydatek, który będziemy musieli ponosić w związku z jego użytkowaniem. Oprócz inwestycji w samo urządzenie, konieczny będzie zakup kapsułek, czyli naszej kawy, którą zamierzamy spożywać. Na rynku istnieją różne rozwiązania myśli zarówno od tych najtańszych, jak i do najdroższych rozwiązań, ale wydaje się, że maksymalnie będziemy musieli wydać 500 zł na najbardziej zaawansowany sprzęt. W przypadku rozwiązania budżetowego, z powodzeniem uda nam się zakupić ekspres kapsułkowy nawet w okolicy stół złotych. Warto jednak wiedzieć że różnica między najtańszymi a najdroższymi modelami była naprawdę symboliczna. To droższe rozwiązania wyróżnia większa kultura pracy i na przykład możliwości wyboru mocy kawy, która ma zostać przygotowana. Ponadto zazwyczaj posiadają one większe zbiornik na wodę, czy dodatkowo zostały wyposażone w spieniacze do mleka pojemnik. Oznacza to więc, że w wielu przypadkach tak naprawdę możemy zadowolić się najtańszym rozwiązaniem, gdy wspomniane wyżej różnice nie mają znaczącego wpływu na jakość przygotowywanej kawy. Otóż moc i ciśnienie w większości modeli ekspresów kapsułkowych jest taka sama. Ponadto zaletą tego rozwiązania jest wspomniana już cena, gdyż ekspresy kapsułkowe kosztują znaczy mniej od dobrych ekspresów ciśnieniowych. Na uwagę zasługuje również fakt, że tak naprawdę mamy dostęp do wielu modeli, w przypadku tych rozwiązań, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Istotne jest także to, że urządzenia te są niewielkie i kompaktowe, a także charakteryzują się niską wagą. Musimy wspomnieć o w miarę o tym, że ekspresy te wyróżniają się także łatwością obsługi i prostym sposobem czyszczeniu, co niewątpliwie jest ich zaletą. W przypadku przygotowywania kawy przy użyciu tego ekspresu nie musimy mielić ziaren, przesypywać, ani nie usuwać wcześniej wykorzystanych, a nawet nie trzeba będzie przemywać ekspresu po każdym użyciu. Możemy również dodać, że jeżeli codziennie w drodze do pracy zajeżdżać e na stację benzynową lub do innego baru szybkiej obsługi, czy w trakcie przerwy w pracy wybieracie się do najbliższej kawiarni po ulubioną kawę, to zakup taniego ekspresu kapsułkowego zwróci się wam po około dwóch tygodniach.

Wady ekspresów kapsułkowych

Warto wiedzieć o tym, że jeżeli już podjęliście decyzję o zakupie takiego rozwiązania, to tak naprawdę wady lub mankamenty które wskażemy poniżej Nie będą przeszkadzać potencjalnym klientom. Wspomnieliśmy już jednak o tym, że oprócz kwoty, którą będziemy musieli wydać na ekspres do kawy, konieczne jest także zainwestowanie w późniejsze kapsułki. Ponad są obligatoryjne bywa to, że przywiązujemy się raczej do jednego producenta. Oznacza to więc, że jeżeli zdecydujemy się na zakup kapsułkowego ekspresu do kawy danej firmy, również trzeba będzie sięgnąć po tego typu kapsułki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, doszukać zamienników oryginalnych rozwiązań. W gruncie rzeczy należy również wspomnieć o tym, że kapsułki nie należą do najtańszych rozwiązań, ale i tak będą znaczną oszczędnością niż kawa na mleku. Dla formalności wspomnijmy również o tym, że ekspresy kapsułkowe ciągle pozostają głośniejsze od ekspresów ciśnieniowych.

Naprawa ekspresów do kawy, czyli co zrobić w przypadku awarii naszego sprzętu

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez ulubionego ekspresu do kawy i tym samym konieczności rezygnowania z filiżanki ukochanego napoju. W przypadku awarii ekspresów do kawy konieczne może się okazać ich naprawa. Należy jednak pamiętać o tym, by nie podejmować żadnych działań na własną rękę, ani zbyt pochopnie decydować o zakupie nowego urządzenia. Naprawa ekspresów do kawy powinna odbywać się w solidnym i doświadczonym serwisie, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystkie działania prowadzone są konkretnie.

Podsumowanie

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ekspresy kapsułkowe sprawdzą się w jego domowym zaciszu. Jeżeli zamierzacie korzystać z nich sporadycznie, z pewnością będzie to opłacalny zakup. W chwili jednak kiedy kawy pijecie dość dużo, a w domu znajduje się więcej niż jeden domownik, który miałby korzystać z tego rozwiązania, warto dokładnie rozważyć zarówno koszt samego ekspresu, jak i podliczyć na przykład miesięczne zużycie kapsułek.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.