Czy w prosty sposób można nauczyć się tańczyć?

 

 

Rozpoczęły się wakacje, a więc okres wyjazdów wakacyjnych, okres w którym jest wiele różnego rodzaju imprez plenerowych, towarzyskich i rodzinnych. Odbywają się liczne festyny, koncerty oraz wesela. Na wielu z nich niejednokrotnie mamy okazję zatańczyć, ale czy same chęci wystarczają, czy może lepiej trochę popracować nad nimi?


Właścicielka studio tańca Let’s Dance Urszula Bańka znajdującego się blisko Chwaszczyna, bo w Gdyni Fikakowie przedstawiła nam to czym zajmuje się studio oraz czego można się w nim nauczyć.


Wydawać by się mogło, że tańczyć każdy w jakimś stopniu lepiej, czy gorzej umie, że to nic trudnego. Jednak okazuje się, że każdy człowiek ma inne umiejętności, inaczej przyjmuje muzykę i ma inne poczucie rytmu. W celu nauczenia się podstawowych kroków, choreografii, czy choćby tańca pod którąś z piosenek może wystarczyć nawet godzina, ale na ogół wystarczą trzy lub więcej.


Przychodzi do nas sporo przyszłych nowożeńców, którzy chcą nauczyć się tańczyć. Do każdej pary podchodzimy indywidualnie, czasami zdarza się, że młodzi w godzinę nauczą się podstawowych kroków. Ale na ogół są to trzy godziny – wszystko zależy od umiejętności. Jesteśmy w stanie nauczyć tańczyć do każdej piosenki. Mamy bardzo szeroką ofertę, możemy przygotować indywidualny program artystyczny. Na ogół pary uczą się walca wiedeńskiego, ale często jest to też tango i salsa – mówiła Urszula Bańka.


Oferta studia tańca prowadzonego przez Urszulę Bańkę i Aleksandrę Szulc skierowana jest do wszystkich, którzy lubią tańczyć lub choćby chcą się nauczyć podstawowych kroków. W ofercie studio tańca można znaleźć bogaty program w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.


Dla pań organizowane są ladies weekend, podczas których można się nauczyć zumby, salsy, odbyć kurs wizażu, wykonywane są ćwiczenia stretchingu, na których można rozciągnąć i uelastycznić mięśnie, a w czasie burlesque można popróbować tańca rewiowego.


Dla dorosłych w czwartki o 19 odbywają się kursy zumby, a we wtorki również o 19 salsy.


Dla dzieci i młodzieży w wakacje organizowane są półkolonie, podczas których młodzi przyszli tancerze mogą się nauczyć takich tańców jak: hip-hop, jazzu oraz breakdance. Półkolonie odbędą się 6-10 sierpnia. W ciągu ponad 5 godzin zajęć jest również zaplanowana przerwa obiadowa, a odpowiednio prowadzona rozgrzewka zapewnia duży komfort ruchowy podczas prowadzonych zajęć.


Nowością dla pań jest Vacuwell, czyli specjalistyczna bieżnia do spacerowania i biegania, w której zastosowano nowoczesny system kapsuły podciśnieniowej. Dzięki jej zastosowaniu spalanie tkanki tłuszczowej jest znacznie przyśpieszone, a podciśnienie sprawia, że krwioobieg i układ limfatyczny uzyskuje lepszą cyrkulację. Cellulit odchodzi w zapomnienie, następuje poprawa kondycji oraz samopoczucia.


Kadrę studio tańca Let’s Dance stanowią tancerki, choreografowie, pedagogowie tańca. W studio można spotkać również dyplomowanego instruktora tańca sportowego klasy „S” oraz doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec. Ponadto z studio współpracuje para tancerzy tanga argentyńskiego, która występuje na wielu warsztatach i festiwalach w kraju i za granicą. Osoby prowadzące studio można spotkać również na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.


Studio tańca Let’s Dance mieści się w Gdyni Fikakowie na ulicy Lipowej 15, a kontaktować się z nim można poprzez pocztę elektroniczną kontakt@letsdancegdynia.pl, telefonicznie 516-223-115 lub używając formularza kontaktowego znajdującego się na stornie http://www.letsdancegdynia.pl/.


Wiele innych informacji, jak choćby terminarz zajęć i cennik można znaleźć na wyżej wymienionej stronie.

sprawdź na mapie


Wojciech Albecki


{gallery}2012/2012-07/letsdancegdynia{/gallery}


{module Autor-Wojciech-Albecki|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.