Czy Chwaszczyno będzie skomunikowane z Osową PKP?

 

 

Radni dzielnicy Osowa po konsultacjach z mieszkańcami opracowali dwie wersje schematów komunikacyjnych dot. Osowej i okolic. Teraz oba plany zostaną przedstawione Zarządowi Transportu Miejskiego w Gdańsku, jako propozycje przebiegu linii autobusowych. Sąsiedzi z Osowej pamiętali także o Chwaszczynie.

 

Wypracowane dwie wersje schematów komunikacyjnych różnią się nieznacznie. Dla naszej wioski istotne jest, że w obu propozycjach znajduje się autobus linii 279 na trasie Osowa PKP – Chwaszczyno. Takie połączenie pozwoliłoby dostać się mieszkańcom Chwaszczyna i okolic do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która niebawem zostanie uruchomiona.

 

 

Linia 279 (różowa)

 

Trasa: Osowa PKP – Chwaszczyno

 

Przystanki: Osowa PKP – Zeusa – Jutrzenki – Marsa – Jednorożca – Sołdka – Siedleckiego – Nowa (kierunek Chwaszczyno) – Barniewicka – Gnieźnieńska (kierunek Chwaszczyno) – Złotowska (kierunek Chwaszczyno) – Myśliborska – Chwaszczyno-Oliwska – Chwaszczyno-Szmaragdowa – Chwaszczyno (nawrotka na rondzie).

 

Oto argumentacja Rady Dzielnicy Osowa dot. powstania nowej linii autobusowej nr 279:

 

Nowa linia osiedlowa 279 powinna obsługiwać rejony Kukawki. Mieszkańcy tych okolic mogą korzystać jedynie z autobusu linii 171, który jeździ rzadko i nieregularnie. Nowa linia osiedlowa pozwoliłaby Mieszkańcom tych terenów na swobodny dojazd do przystanku „Osowa PKP”, pozwoli na bezpośredni dojazd dzieciom i młodzieży do SP nr 81 oraz ZSO nr 2, a także na przesiadkę w kierunku dzielnicy Oliwa na którymś z przystanków w centrum dzielnicy Osowa. Autobus ten potencjalnie odciąży ulicę Kielnieńską oraz zmniejszy ilość samochodów w kierunku przystanku „Osowa PKP”.

 

Poniżej przedstawiamy oba schematy, które zostaną przedstawione ZTM Gdańsk, na którym można zobaczyć pozostałe rozwiązania komunikacyjne w Osowej.

 

Czy ZTM Gdańsk pozytywnie rozpatrzy wniosek Radnych dzielnicy Osowa? Czy zostanie uruchomione nowe połączenie autobusowe? Ta kwestia zapewne będzie poddana burzliwym dyskusjom. Aby Chwaszczyno mogło uzyskać dodatkowy autobus, istotna, (jeśli nie najważniejsza) jest partycypacja Gminy Żukowo w utrzymaniu tej linii. Czy mieszkańcy Chwaszczyna nie zostaną pominięci w powyższej kwestii? Czas pokaże.

 

ostateczna wersja lini

propozycja nr 1

ostateczna wersja lini propozycjanr2

propozycja nr 2

 

źródło: osowa24.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.