CV dziennikarza – jak je poprawnie napisać?

Autor: nadesłane

Curriculum Vitae, w skrócie CV, to jeden z ważniejszych dokumentów, wymaganych przez pracodawców w procesie rekrutacji. Warto jednak wiedzieć, że jego wzór potrafi znacząco różnić się w zależności od wykonywanego zawodu. Dowiedz się, jak poprawnie napisać profesjonalne CV dziennikarza, aby dostać wymarzoną pracę!

Jak napisać dobre CV dziennikarza?

Zanim zaczniesz starać się o przyjęcie do pracy, musisz napisać CV, które zaprezentujesz swojemu potencjalnemu pracodawcy. Chcąc zrobić na nim jak najlepsze wrażenie, warto w jak najbardziej profesjonalny sposób przedstawić najważniejsze informacje o sobie. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku ubiegania się o stanowisko dziennikarza – duża konkurencja w tej branży sprawia, że pod uwagę brane są wyłącznie osoby, które spełniają podane wymogi, a także robią nienaganne pierwsze wrażenie. Z tego też względu, przede wszystkim dokładnie zapoznaj się z interesującą cię ofertą pracy. Często bowiem można znaleźć tam wskazówki, dzięki którym dodasz do swojego CV istotną dla pracodawcy informację, która znacząco zwiększy twoją szansę na otrzymanie wymarzonego stanowiska.

Samodzielne napisanie profesjonalnego dokumentu nie zawsze jest prostym zadaniem. W tym przypadku z pewnością pomoże ci kreator CV. W kreatorze znajdziesz profesjonalne szablony CV, które wystarczy jedynie uzupełnić i zapisać w formacie pdf. Jest to prosty sposób na stworzenie przykuwającego uwagę pracodawców dokumentu, a jak już wspomnieliśmy wyżej, doskonałe CV to podstawa podczas starań o pracę. Proces tworzenia CV online to także sposób na oszczędność czasu – korzystając z kreatora CV nie musisz zastanawiać się nad poprawnym układem swojego życiorysu czy estetyczną kolorystyką. Narzędzie to z pewnością pomoże ci w pisaniu CV, które przedstawi cię w korzystnym świetle.

Pamiętaj – stwórz CV dostosowane do rodzaju pracy, o którą będziesz się starać. W przypadku dziennikarza, w kreatorze CV znajdziesz kilka szablonów pomocnych zarówno, gdy masz duże doświadczenie, jak i gdy dopiero rozpoczynasz swoją karierę w tym zawodzie. Struktura idealnego życiorysu powinna obejmować przede wszystkim nagłówek, cele oraz doświadczenie zawodowe, wykształcenie, a także umiejętności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać sekcje dodatkowe, jak na przykład ukończone kursy lub znajomość języków obcych. Na końcu warto umieścić również podsumowanie, opisujące w skrócie twoje osiągnięcia zawodowe.

O czym warto pamiętać, tworząc najlepsze CV?

Konstruując własne CV zadbaj o to, aby nie było w nim błędów. W tym przypadku chodzi nie tylko o poprawność zamieszczanych w dokumencie danych – miej na uwadze błędy ortograficzne czy literówki. W pracy dziennikarza, dbałość o poprawność językową jest niezwykle ważna, dlatego też kiedy skończysz pisanie CV, dokładnie je sprawdź, zanim wyślesz je do pracodawcy.

Oprócz życiorysu, możesz zdecydować się również na napisanie listu motywacyjnego. Nawet jeżeli pracodawca go nie wymaga, załączenie go przyniesie ci wiele korzyści. Jest to skuteczny sposób na wyróżnienie się spośród swojej konkurencji oraz istotny element zwiększający szansę kandydata, który nie posiada zbyt dużego doświadczenia zawodowego.

Kiedy twoje CV i list motywacyjny będą już gotowe, nie zapomnij o zamieszczeniu w wymienionych dokumentach klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Wystarczy, że na końcu dodasz niezbędną, aktualnie obowiązującą klauzulę, napisaną nieco mniejszą czcionką niż informacje, które zamierzasz przedstawić pracodawcy. Stosując się do powyższych rad z pewnością zyskasz dużą szansę, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.