Co z remontem pomnika w centrum Chwaszczyna ?

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Na początku grudnia informowałem, że pomnik nie jest wpisany w rejestr zabytków co skutkuje niemożliwością wsparcia jego renowacji z funduszy Ministrstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego Rada Sołecka zwróciła się o pomoc finansową.

 

W związku z powyższym wniosek został przesłany przez ministerstwo do właściwej instytucji czyli Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie.


W pierwszych dniach nowego roku sołtys naszej miejscowości został listownie poinformowany, że Rada OPWiM opiniuje inicjatywy oraz podejmuje decyzje o ich współfinansowaniu.Jednak,aby nasz wniosek został ujęty w budżecie,inicjatorzy renowacji czyli Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna muszą przesłać stosowne dokumenty.


Do Rady OPWiM należy dostarczyć kompletną dokumentację związaną z upamiętnieniem,tj.wyraźną dokumentację fotograficzną ilustrującą zły stan zachowania pomnika,projekt proponowanych zmian jego wystroju,propozycji napisu memoratywnego, planu prac wraz z pozwoleniem na ich przeprowadzenie, szczegółowego kosztorysu.


W związku z powyższym na najbliższym spotkaniu Rady Sołeckiej inicjatorzy przedyskutują dalszy plan działań w tym temacie, o czym Państwa poinformuję.

 

Mirosław Nowak

 

źródło: www.miroslawnowak.pl

 

pomnik

 

pomnik1

 

pomnik4

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.