Chwaszczyńskie sprawy na spotkaniu w GDDKiA o/Gdańsk

Dnia 5 czerwca Radny Powiatowy Piotr Fikus spotkał się z Z-cą Dyrektora ds. Inwestycji Panem Waldemarem Chejmanowskim oraz Z-cą Dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami Panem Karolem Markowskim. Tematem spotkań były zagadnienia typowo związane z Chwaszczynem, Gminą Żukowo i Powiatem Kartuskim – tj. budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta i Trasy Kaszubskiej, budowa chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia oraz budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Tuchomiu.

 

Pan Dyrektor Chejmanowski poinformował Radnego, iż w miesiącu lipcu bieżącego roku zostaną złożone oferty na zaprojektowanie i wybudowanie Trasy Kaszubskiej, zaś do końca roku GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą. W roku 2018 zostanie wykonana dokumentacja i planuje się uzyskanie pozwolenia na budowę. Rok 2019 to wykup gruntów i rozpoczęcie budowy tej drogi. Trasa Kaszubska zgodnie z planem zostanie oddana do użytku w roku 2022.

Decyzja Środowiskowa dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta została zaskarżona i obecnie jest w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, który na rozpatrzenie skargi ma około 18 miesięcy. Do wybudowania OMT (termin do dzisiaj nieznany) będzie możliwość bezpośredniego wjazdu i zjazdu z węzła na połączeniu z ul. Oliwską – Droga Wojewódzka nr 218, na wysokości salonu TOYOTY. GDDKiA zapewni również drugi zjazd i wjazd na węzeł poprzez ul. Polną i Rdestową, która będzie służyła jako lokalna droga dojazdowa do Gdyni.

Jak zapewnił Radnego Pan Dyrektor Markowski w miesiącu wrześniu bieżącego roku GDDKiA rozpocznie budowę chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia, która ma zakończyć się w listopadzie 2017 roku.

droga chwaszczyno tuchom 1

fot. Pobocze przy drodze DK nr 20 z Chwaszczyna do Tuchomia

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 20 z ul. Spacerową i ul. Długą w Tuchomiu została zgłoszona do Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. GDDKiA dostrzega potrzebę instalacji tej sygnalizacji i planuje wybudowanie jej w roku 2018.

 

foto: screen z wizualizacji Trasy Kaszubskiej

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.