Chwaszczyńska szkoła z certyfikatem „Szkoła promująca zdrowie”.

certy1

 

 

24 października 2013 r. odbyło się seminarium „Aktywność fizyczna szansą na zdrowie”, w którym udział wzięły przedstawicielki Szkolnego Zespołu ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia Beata Bańkowska i Aleksandra Cebela. W czasie seminarium odbyło się kilka wykładów prowadzonych przez doktorów i profesorów polskich uczelni medycznych i AWF.

 

Podczas konferencji Elżbieta Wasilenko – Pomorski Kurator Oświaty i Krystyna Odorska -Wojewódzki Koordynator Sieci SzPZ wręczyły Aleksandrze Cebela – przewodniczącej Zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie przedłużenie Certyfikatu Wojewódzkiego Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 

certy2   

W 2000 roku przystąpiliśmy i podpisaliśmy deklarację dotyczącą realizacji projektu Sieci Szkół Promujących Zdrowie. „Definicja szkoły promującej zdrowie”: Szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia zdrowego środowiska”

www.ore.edu.pl

W 2004 roku otrzymaliśmy Certyfikat Wojewódzki Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Przez te wszystkie lata nasze działania ukierunkowane są na promocję zdrowia wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Na stałe w harmonogram pracy szkoły wpisane są zadania:

1) Ekologiczne – Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, To nie krasnoludki palą śmieci,
2) Zdrowego odżywiania – Jedz owoce i warzywa, Owoce i warzywa w szkole, Szklanka Mleka,
3)Aktywności fizycznej – Trzymaj Formę, Dbamy o swoją kondycję – Dzień Sportu,
4)Bezpieczeństwa – Bezpieczne Ferie, Bezpieczne Wakacje,
5)Uzależnień – Nie pal przy mnie, Mówimy „nie” dopalaczom,
6)Troski o innych – I ty możesz zostać św. Mikołajem, Pełna miska dla schroniska,

 

 certy3

 

Nasza szkoła ma w swojej ofercie klasy o profilu sportowym i ekologicznym

 

Beata Bańkowska

Aleksandra Cebela

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.