Chwaszczyno. Złoty jubileusz druha Alojzego Treli

W rocznicę 80 urodzin i 50-lecia służby w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie druh Alojzy Trela otrzymał Złoty Znak Związku OSP RP. Gratulacjom, podziękowaniom i wspomnieniom nie było końca.

W sobotni wieczór w strażnicy OSP w Chwaszczynie miało miejsce roczne zebranie sprawozdawcze. W czasie jego trwania miejsce miała szczególna uroczystość. Na spotkanie przybył bowiem Grzegorz Pladzyk, Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego OSP w Gdańsku, który uhonorował druha Alojzego Trelę Złotym Znakiem Związku OSP, za wieloletnią, aktywną działalność. Podziękowali mu również przedstawiciele władz samorządowych, Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, Edmund Kwidziński, członkowie KS Chwaszczyno i oczywiście druhowie z rodzimej jednostki. Ci ostatni oprócz kwiatów i podziękowań przygotowali dla jubilata szczególny prezent w postaci przepięknego tortu.


Alojzy Trela jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie od 1962 roku, przez 37 lat był dyrektorem tamtejszej szkoły podstawowej. Od ponad 13 lat prowadzi zespół instrumentalno-muzyczny „Stolem”. Wychował wiele pokoleń, które aktywnie działają na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Był także inicjatorem budowy strażnicy OSP, od wielu lat czynnie działa na rzecz straży. Przez wiele lat doskonalił swoje umiejętności, a także szczególnie dbał o szkolenie młodzieży. Wiele wysiłków włożył w ciągłe doskonalenie sprzętu i dbałość o jednostkę. Ponadto 20 lutego obchodzi on jubileusz 80 urodzin.


– Druh Alojzy Trela jest jednym z przykładów tego, że można aktywnie działać na rzecz jednostki OSP oraz społeczności. Jako nauczyciel i strażak aktywnie włączał się w działalność na rzecz lokalnego środowiska. Wielu członków, którzy dziś tworzą OSP Chwaszczyno jest wychowankami druha Alojzego, który zaszczepił w nich najważniejsze wartości. Osobiście znam go od prawie 40 lat i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest on osobą rzetelną, skrupulatną, solidną i terminową, ka którą zawsze można liczyć – mówi st. bryg. Edmund Kwidziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.


źródło: Kartuzy.info

Justyna Marszk

Współpraca:Natalia Bobrowska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.