Chwaszczyno – tu wszystko się zaczyna…


Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie wyszedł z inicjatywą spotkania z przedstawicielem GDDKiA w Gdańsku w sprawie planowanych na terenie Chwaszczyna inwestycji drogowych – Trasa Kaszubska i Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta.


Głównym obszarem naszego zainteresowania były kwestie dotyczące proponowanych rozwiązań komunikacyjnych tych inwestycji na terenie Chwaszczyna z uwzględnieniem istniejącego układu dróg lokalnych, w tym ul. Rewerenda i Polna. Informacje te są niezbędne, aby móc podjąć jak najlepsze decyzje w sprawie dalszego rozwoju naszej miejscowości.

 

Z uzyskanej od Oddziału Gdańskiego GDDKiA odpowiedzi na nasze pismo jednoznacznie wynika, że przedstawiciele GDDKiA nie mają zamiaru uczestniczyć w najbliższym czasie w żadnym spotkaniu informacyjnym z mieszkańcami Chwaszczyna w zakresie poruszanych przez nas kwestii. GDDKiA w swoim piśmie zaznacza, że „[…] po potwierdzeniu ostatecznie zarekomendowanego wariantu przez centralę GDDKiA zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Po uzyskaniu przedmiotowej decyzji, na kolejnym etapie projektowym, tj. koncepcji programowej, zorganizowane zostaną przez tutejszy Oddział kolejne panele spotkań z mieszkańcami, na których omawiane będą m.in. wspomniane w piśmie kwestie. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w ww. spotkaniach.”

 

Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie planuje wystąpić z wnioskiem do GDDKiA, gdzie ponownie zwrócimy się z pytaniami o rozwiązania w zakresie komunikacji, funkcji dla dróg Rewerenda, Polna, Zbożowa i Dąbrówki wraz ze zmianami, jakie przedmiotowe inwestycje wprowadzą w zakresie komunikacji zbiorowej (w tym autobusowej) dla mieszkańców Chwaszczyna żądając, tym razem, pisemnej informacji. Zamierzamy również przedstawić konkretne postulaty uwzględniające interes społeczny Mieszkańców Chwaszczyna z wnioskiem o ich uwzględnienie w kolejnych etapach projektowania. Mamy świadomość, że zanim powstaną obie inwestycje, Chwaszczyno będzie jednym dużym placem budowy (i to raczej przez dłuższy okres), więc już teraz musimy jasno wskazywać potrzeby i sposoby ich zaspokojenia.Obie inwestycje będą miały ogromny wpływ na spójność terytorialną i w pewnym sensie społeczną naszej miejscowości, dlatego uważamy, że warto podjąć wysiłek zniwelowania ich negatywnego oddziaływania.


Z poważaniem,

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.