Warzno. I Maraton z Baśką.

30 stycznia 2016 roku w Warznie, odbędzie się I Maraton z Baśką. Turniej sportowy będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem – tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 8 rund po 40 rozdań. Maraton, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Portal Chwaszczyno.pl obiął oficjalny patronat nad maratonem.

Maraton z Baśką, będzie pierwszym takim turniejem, w którym zostanie rozegrana tak duża liczba rund sportowych na Kaszubach i w Polsce. Do wygrania będzie 40 pucharów i nagród rzeczowych. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button. W turnieju przewidziano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Dodatkowo uczestnicy Maratonu będą mieli możliwość skorzystania z noclegu.

Maraton, zostanie rozegrany w Gospodarstwie Agroturystycznym Agro – Mar, ul. Starowiejska 35 w Warznie. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 30 stycznia 2016 r., zapisy, godz. 13 – 13/50. Turniej sportowy godz. 14/10.

Patronat honorowy:
Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Na Maraton do Chwarzna, zapraszają:
Federacja Kaszëbë Baszka – Lës

Przyjedź, zagraj, wygraj – zostań Méstrã Baszczi

 

0150130Maraton z Bak

 

czas na baske

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.