Boże Narodzenie z kolędami z Chwaszczyna – UWAGA KONKURS

 

Front okładki płyty

 

W tym roku podczas Świąt Bożego Narodzenia w wielu chwaszczyńskich (i nie tylko) domach będzie rozbrzmiewać kaszubska kolęda, a to za sprawą płyty, która ukazała się na początku grudnia tego roku.

(Jeśli chcesz mieć taką płytę, to zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie, który znajduje się na dole artykułu.)

Jest to wydawnictwo szczególne. Spytacie Państwo „Dlaczego ?”. Dlatego, gdyż jest jest ono w całości dziełem mieszkańców Chwaszczyna (zarówno znajdujący się na płycie repertuar, wykonanie utworów oraz zdjęcia zespołu na okładkę).

Płyta nosi tytuł „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda”. Zawiera 12 utworów w ciekawych aranżacjach Szymona Chylińskiego. Wszystkie utwory wykonane są w dwugłosie przy akompaniamencie kapeli (skład instrumentalny: skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas, diabelskie skrzypce oraz burczybas włosowy).

Pomysł realizacji projektu zrodził się w styczniu 2014 r. i była to wspólna inicjatywa autorów kolęd oraz członków zespołu „KASZUBKI”. Praca nad projektem rozpoczęła się jesienią tego samego roku, a w kwietniu 2015 r. – dzięki prowadzącemu projekt od strony artystycznej Szymonowi Chylińskiemu – wszystko zaczęło nabierać barw. Wtedy to zapadały ostateczne decyzje co do repertuaru. Wtedy też grupa wokalna i kapela przystąpiły do intensywnej pracy. Miesiąc lipiec – rejestracja materiału, sierpień – sesja zdjęciowa. A dzisiaj… dzisiaj wielką radość i satysfakcję przynosi nam świadomość że i Państwo – wsłuchując się w utwory zawarte na płycie – poznajecie nasze kaszubskie kolędy, kolędy z Chwaszczyna.

Płyta powstała przy wsparciu finansowym Gminy Żukowo (środki z funduszu sołeckiego Chwaszczyna) oraz Starostwa Powiatowego w Kartuzach (środki z otwartego konkursu).

Wydawca płyty: SOLITON – Sopot.

Płyta została wydana w celach promocyjnych.

Repertuar zawarty na płycie będą mogli Państwo usłyszeć „na żywo” podczas koncertu, który będzie miał miejsce w kościele, w Chwaszczynie, w ostatnią niedzielę stycznia 2016 r. Na koncert, już dzisiaj, zapraszają Państwa Zespół KASZUBKI oraz ksiądz proboszcz Piotr Gruba.

Dotychczas zespół „KASZUBKI” prezentował się Państwu wyłącznie na zdjęciach wykonanych podczas występów. Dzisiaj pokażemy się w trochę innej odsłonie – „od kuchni”. Są to zdjęcia wykonane podczas spotkań roboczych poświęconych pracy nad materiałem na płytę oraz z rejestracji materiału w studiu nagrań /Rainbow Studio w Gdyni/.

{unitegallery duze2 catid=4}

Kontakt z Zespołem „KASZUBKI”: Danuta Jastrzębska – tel. 511-522-537

Zespół „KASZUBKI”/D.J./


 

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Do wygrania są 3 płyty „Kolędy z Kaszub – Chwaszczińskô Kòlãda”.

Aby móc je wygrać wystarczy przesłać najpiękniejsze Państwa zdaniem życzenia świąteczne, które Państwo złożyli bliskim lub takie, jakie chcieliby Państwo otrzymać.

Konkurs trwa do północy 20 grudnia 2015r.

 

Regulamin:

1. Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie, które mieszkają na terenie gminy Żukowo.
2. Organizatorem konkursu jest portal regionalny Chwaszczyno.pl.
3. Wyniki konkursu podane zostaną do 2 dni od zakończenia konkursu.
4. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się na podany w zgłoszeniu adres e-mail w celu ustalenia dostarczenia nagrody.
5. Zgłoszenia do konkursu można przesłać za pomocą poniższego formularza lub na adres e-mail: konkurs@chwaszczyno.pl, przesyłając wszystkie dane zawarte w formularzu konkursowym.

KONKURS ZAKOŃCZONY.

 

Płyty z kolędami wygrały następujące osoby:

 

Joanna Spanos Pianowska z Chwaszczyna

Monika Jażdżewska z Tuchomia

Bogumiła Cirocka z Banina

 

GRATULUJEMY!

 

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.