Boże Ciało w Chwaszczynie.

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

W najbliższy czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w czwartek odprawiane będą  o godz. 7.00, 9.00, suma z procesją o godz. 10.00 – w dużym kościele, następnie zaraz po procesji ok. 12.00 – w małym kościele.

Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00 i o godz. 19.00. Po sumie o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem.

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Gdyńską, ks. Sychty, Derdowskiego i Mickiewicza i z powrotem do kościoła.

 

Ołtarz w tym roku przy rondzie będzie wykonany przez mieszkańców z Tuchomia.

 

Porządek procesji Bożego Ciała: krzyż, chłopcy z różańcem, chorągwie, feretrony, członkowie Żywego Różańca ze świecami, ministranci i lektorzy, dzieci po przyjęciu Komunii Świętej w swoich strojach komunijnych, dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiaty – za baldachimem: orkiestra i wszyscy wierni.


oprac. ogłoszenia poarafialne.

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.