Biuletyn nr 5/2019 sołectwa Chwaszczyno

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:

1) pierwszego posiedzenia nowo wybranego sołtysa i rady sołeckiej, które odbędzie się w środę 20 marca o godz. 19.30 w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

2) Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla części wsi Chwaszczyno, obszaru ograniczonego ulicami Polną, Telewizyjną i Rewerenda.

3) Zachęcamy przedsiębiorców do dołączenia do programu „Karta Mieszkańca Gminy Żukowo”

4) Naboru na bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu „Ja w Internecie”


 

1) Posiedzenie sołtysa i rady sołeckiej

Najbliższe posiedzenie Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędzie się w środę 20 marca o godz. 19.30 w Strefie Kultury przy ul. Żeromskiego 9 w Chwaszczynie.

Na posiedzeniu ustalimy organizację pracy sołectwa w rozpoczętej kadencji. Na pierwszym posiedzeniu nie jest planowany udział mieszkańców ze względu na konieczność formalnej organizacji pracy sołtysa i rady sołeckiej.

W przypadku chęci uczestnictwa w dniu posiedzenia prosimy o wcześniejszą informację na e-mail: soltys@chwaszczyno.org celem zgłoszenia spraw do omówienia.

2) Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla części wsi Chwaszczyno, obszaru ograniczonego ulicami Polną, Telewizyjną i Rewerenda.

Burmistrz Gminy Żukowo informuje o wywieszeniu w Urzędzie Gminy Żukowo obwieszczenia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Chwaszczyno, obszaru ograniczonego ulicami Polną, Telewizyjną i Rewerenda wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Wyłożenie w/w projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko odbędzie się w dniach od 22 marca do 15 kwietnia 2019 r., w siedzibie Urzędu Gminy w Żukowie, Referat Urbanistyki i Nieruchomości, ul. Gdańska 48, 83-330 Żukowo, pokój nr 1, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu oraz na stronie internetowej (www.bip.zukowo.pl).
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w ww. projekcie rozwiązaniami odbędzie się w dniu  10 kwietnia 2019r. o godz. 10:00; w siedzibie Urzędu Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52, 83-330 Żukowo, w sali nr 10 (sala konferencyjna).

Uwagi do w/w projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz prognozy oddziaływania na środowisko należy składać z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy:

– w formie pisemnej na adres Urzędu Gminy Żukowo, ul. Gdańska 52, 83-330 Żukowo;
– w formie ustnej do protokołu w Urzędzie Gminy Żukowo, ul. Gdańska 52, Żukowo, pokój nr 1;
– za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem, o który m mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2019 r.  

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Burmistrz Gminy Żukowo.
Szczegółowe informacje oraz projekt planu będzie dostępny są na stronie:
https://bip.zukowo.pl/Article/id,2078.html

pdfobwieszczenie_un_pz_6722_119_2017_mmc_s.pdf394.31 KB

3) Zachęcamy przedsiębiorców do dołączenia do programu „Karta Mieszkańca Gminy Żukowo”
Przedsiębiorców z terenu gminy Żukowo zapraszamy do przyłączenia się do programu „Karta Mieszkańca Gminy Żukowo” jako partnerzy i oferowania swoich usług na preferencyjnych warunkach posiadaczom Karty Mieszkańca. Lista instytucji i firm, które włączają się do programu jest zamieszczona na stronie http://www.zukowo.pl

Warunkiem przystąpienia do programu jest złożenie wypełnionej deklaracji dostępnej na stronie https://www.zukowo.pl/Karta_Mieszkanca,378. Każdy partner otrzyma naklejkę do umieszczenia w widocznym punkcie lokalu, informującą że przystąpił do programu. Wysokość zniżek, ulg i preferencji określa przedsiębiorca, który przystąpi do programu. Oczywiście dołączenie do programu jest bezpłatne. Dołączenie do programu ma też wymiar marketingowy. Okresowo Urząd drukuje wykaz firm w gazecie urzędowej (nakład 2500 szt, dystrybucja na terenie całej gminy) oraz informuje na facebooku naszych mieszkańców o firmach, które dołączyły do programu.

Wszelkie zapytania można kierować do Urzędu Gminy w Żukowie (Referat Promocji i Komunikacji Społecznej) e-mail: p.lewna@zukowo.pl, promocja@zukowo.pl lub telefonicznie: 58 685 83 68.

4) Nabór na bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu „Ja w Internecie”
Wciąż trwa nabór na bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu „Ja w Internecie. Program szkoleniowy z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych”

Aktualne tematy szkoleń na które trwa nabór:

• Kultura w sieci – 17-18 kwietnia
• Tworzę własną stronę internetową blog – 1-2 kwietnia
• Moje finanse i transakcje w sieci – 8-9 maja, 20-21 maja lub 22-23 maja

Zapisy i informacja w Urzędzie Gminy w Żukowie (Referat Programów Rozwojowych) oraz pod numerem telefonu 58 685 83 11.
Szkolenia realizowane będą w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.
Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.