W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:

1) posiedzenia sołtysa i rady sołeckiej, które odbędzie się w środę 27 lutego o godz. 19.30 w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

2) spotkania w sprawie programu wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na rok 2019r., które odbędzie się podczas posiedzenia rady sołeckiej w środę 27 lutego o godz. 19.30 w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

3) nadchodzących wyborów sołtysa i rady sołeckiej w Chwaszczynie, które odbędą się w czwartek 7 marca o godz. 18.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

4) zaproszenia do udziału w imprezie biegowej będącej prologiem Kaszuby Biegają 2019 – IV Chwaszczyńska ’10 oraz II Chwaszczyńska '5,  która rozpocznie się w sobotę 9 marca przy Szkole Podstawowej w Chwaszczynie.

5) komunikatu Spółki Komunalnej w Żukowie, w sprawie wymiany wodomierzy mechanicznych na ultradźwiękowe w miejscowości Chwaszczyno. ​​​

Posiedzenie sołtysa i rady sołeckiej

Najbliższe posiedzenie Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędzie się w środę 27 lutego o godz. 19.30 w Strefie Kultury przy ul. Żeromskiego 9 w Chwaszczynie.

Na posiedzeniu zostaną poruszone zagadnienia:
– przygotowanie do imprezy biegowej w Chwaszczynie,
– omówienie zasad nowego programu płytowego,
– omówienie spraw bieżących sołectwa.

Posiedzenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i organizacji.
Zapraszam do udziału!!.

Spotkanie w sprawie programu wspólnego utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na rok 2019 r.  

Do 8 marca br. można składać do Urzędu Gminy w Żukowie wnioski o włączenie do programu wspólnego utwardzenia dróg gminnych płytami YOMB w 2019 r.
Na najbliższe posiedzenie sołtysa i rady sołeckiej zapraszamy osoby zainteresowane przystąpieniem do tegorocznej edycji programu, aby omówić szczegóły i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Zebranie Wiejskie sprawozdawczo – wyborcze sołectwa Chwaszczyno

Wybory sołtysa i rady sołeckiej Chwaszczyna odbędą się w czwartek 7 marca o godz. 18.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w zebraniu, aby wspólnie zdecydować o naszych przedstawicielach w sołectwie na najbliższe 5 lat. Zebranie jest również okazją do spotkania Pana Burmistrza z mieszkańcami.

Prolog Kaszuby Biegają 2019 w Chwaszczynie

Już w sobotę 9 marca w Chwaszczynie odbędzie się kolejna inauguracja największej imprezy biegowej – Kaszuby Biegają 2019. W tym roku organizator przewidział zniżkę dla mieszkańców Chwaszczyna, którzy otrzymują 30% zniżkę na udział w biegach!!
 
Do udziału w biegach na 5 i 10 km obowiązują zapisy:
IV Chwaszczyńska ’10 https://zapisy.info/imprezy/117/
II Chwaszczyńska '5 https://zapisy.info/imprezy/118/
 
Trasy biegów dostępne są na stronie:
http://biegchwaszczyno.cyklkb.pl/chwaszczyno-news/1234-trasa-iii-chwaszczynskiej-10?fbclid=IwAR1HpUQlF9xit7U1aS9awkQyrlphbaA35AgMp2Zi3YZ1dByM6uO30pw18OE
 
W ten dzień będziemy świętować także Biegowy Dzień Kobiet i Powitanie Wiosny! Dla pozostałych chętnych przygotowano biegi krótkodystansowe – m.in. bieg przedszkolaka na 100 m oraz bieg na 1000 m. Na krótkie dystanse zapisy w dniu imprezy, bezpośrednio przed biegami.
Na wszystkich uczestników czekają medale oraz  mnóstwo atrakcji!
Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek dla Milenki. Do zobaczenia!

Wymiana wodomierzy mechanicznych na ultradźwiękowe w miejscowości Chwaszczyno
Spółka Komunalna w Żukowie informuje, iż wychodząc naprzeciw oczekiwań mieszkańców i użytkowników rozpoczęła montaż wodomierzy ultradźwiękowych w miejscowości Chwaszczyno. Przedmiotowe urządzenia posiadają możliwość zdalnego odczytu, który umożliwi rzeczywiste rozliczanie naszych Odbiorców. Szczegółowe informacje na stronie Spółki Komunalnej: http://www.skzukowo.pl

 

nadesłane:
 Jolanta Wiercińska
​sołtys sołectwa Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.