Bezpłatne badanie słuchu.

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tuchomia, Chwaszczyna i okolic na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się 12 lipca (piątek) br. o godz. 18:00 w Tuchomiu w świetlicy przy placu zabaw (drewniany domek) i 13 lipca (sobota) br. o godz. 16:00 w Chwaszczynie w remizie OSP.. Badanie organizuje firma „ALANOS DOBRY SŁUCH” ze Szczecinka. Aby przystąpić do badania, należy mieć przy sobie dowód osobisty bądź legitymację (emeryci i renciści). Podczas badania będzie możliwość doboru i zakupu aparatu słuchowego (z opcją ratalną).

Badania wskazują, że jedna na sześć osób w wieku powyżej 50. lat ma problemy ze słuchem i wymaga pomocy w postaci specjalnej opieki medycznej. Już lekki ubytek słuchu powoduje, że zmniejsza się zdolność rozumienia mowy. W cięższych przypadkach słyszenie dźwięków staje się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe.

 

Jakie są symptomy i oznaki ubytku słuchu?

 

– odnośmy wrażenie, że ktoś mówi cicho, niewyraźnie bądź mamrocze coś pod nosem

– prosimy, aby osoba powtórzyła to, co powiedziała lub mówiła wolniej, głośniej i wyraźniej

– mamy wrażenie, że radio, którego słuchamy lub telewizja, którą oglądamy, jest zbyt cicho, podczas gdy dla innych słuchaczy i widzów głośność jest optymalna

 

Możliwe przyczyny ubytku słuchu:

 

– wiek

– zbyt głośne słuchanie muzyki

– infekcja w trakcie ciąży

– uraz głowy

– infekcja ucha

– zażywanie niektórych leków (np. stosowanych podczas leczenia chorób nowotworowych)

 

Dlaczego należy dbać o słuch?

 

Problemy ze słyszeniem mogą być przyczyną niezręcznych sytuacji, dyskomfortu podczas spotkań towarzyskich, kiedy nie potrafimy zrozumieć towarzyszących nam osób. Takie przypadki mogą doprowadzić do izolacji społecznej, osamotnienia, odrzucenia.

 

Im szybciej podejmiemy działania, które zapobiegną powolnej utracie słuchu, tym większe zachowamy szanse na powrót do „normalnego trybu” funkcjonowania, co zdecydowanie poprawi nam komfort i jakość życia. Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu!

 

Karol Krefta

 

badanie-sluchu-tuchom-plakat

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.