BĘDZIE CHODNIK Z CHWASZCZYNA DO TUCHOMIA

 

Wczoraj Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus rozmawiał z Dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Panem Robertem Marszałkiem na temat chodnika do Tuchomia. Dyrektor zapewnił, iż budowa chodnika będzie realizowana i poinformował o środkach finansowych, które GDDKiA – oddział Gdańsk otrzymała na to zadanie w wysokości 650 000 zł.

Z kwoty tej 15 000 zł zostanie przeznaczone na sfinansowanie drobnych zmian w dokumentacji przekazanej przez Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego. Po zmianach dokumentacji rozpocznie się procedura uzyskania wszelkich pozwoleń na budowę a następnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę chodnika, o który wspólnie z Radnym Powiatowym Piotrem Fikusem zabiegał również nasz kolega redakcyjny Wojciech Albecki.

Wstępny termin realizacji budowy chodnika to koniec 2016 roku, lub początek 2017 roku. Pan Radny Piotr Fikus w imieniu mieszkańców Chwaszczyna i Tuchomia bardzo dziękuje Panu Robertowi Marszałkowi, który po raz kolejny dotrzymał danego słowa i udowodnił swoją przychylność i dbanie o bezpieczeństwo na Drodze Krajowej Nr 20 – ul. Gdyńska w Chwaszczynie i naszej gminie. Pan Dyrektor potwierdził również, iż nie ma żadnego zagrożenia na dzisiaj budowy Trasy Lęborskiej i Obwodnicy Metropolitalnej.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.