Apel do mieszkańców Chwaszczyna i okolic

 

Mieszkańcy Chwaszczyna i okolic

 

W pierwszych dniach maja, przy ul. Spacerowej w Chwaszczynie (Osiedle Józefin), doszło  do dramatycznego zdarzenia. Trzy sarny zostały w nocy zaatakowane przez wałęsające się psy. Jedna nie przeżyła, drugą ciężko ranną zabrały właściwe służby. Jest szansa, że przeżyje, ale na ten teren już nie wróci.

 

To my ludzie weszliśmy na odwieczny ich teren. W coraz mniejszej przestrzeni życiowej ostatnie osobniki walczą o przetrwanie. Z naszej strony wystarczy stosowanie się do obowiązujących ogólnopolskich przepisów dot. psów. Poza posesją mogą się poruszać tylko z właścicielami i na smyczy ze względu na płoszenie zwierzyny leśnej.

 

Członkowie Stowarzyszenia

Infrastruktury i Ekologii

Osiedla Józefin w Chwaszczynie.

 

sarenka-chwaszczyno1

 

sarenka4

fot. Michał Witt

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.