Zwycięstwo w derbach na szczycie IV ligi! KS Chwaszczyno zdobywa przodkowską twierdzę!

Piękna pogoda i spora liczba kibiców towarzyszyła spotkaniu, w którym lider IV ligi podejmował u siebie wicelidera. Faworytami spotkania byli piłkarze z GKS Przodkowo, przodujący w tabeli i grający na swoim terenie. Jak to w sporcie często bywa, zdarzają się nieoczekiwane zwroty akcji. Nasi zawodnicy z KS Chwaszczyno pokonali na wyjeździe gospodarzy 1:2 (1:1).

Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Karol Cegłowski, który w zamieszaniu w polu karnym GKSu mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jednak po chwili po dokładnej centrze Jakub Gronowski z drużyny przodkowskiej głową strzelił wyrównującego gola. Remisem zakończyła się pierwsza połowa, w której na boisku przeważali zawodnicy gospodarzy.

W kolejnej odsłonie meczu piłkarze trenera Aleksandra Cybulskiego odważniej atakowali i częściej przebywali na połowie rywala. Efektem tego była bramka Przemysława Dudy strzelona w 56. minucie, która dała chwaszczynianom prowadzenie. Jak się później okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa w derbach na szczycie IV ligi. Mimo wielu akcji, które przeprowadzały obie drużyny do ostatnich sekund meczu, wynik nie uległ zmianie.

KS Chwaszczyno jest w tej rundzie niepokonane (5:1 z Piastem Człuchów u siebie, 2:1 z Wierzycą Pelplin u siebie, 4:3 z Pogonią Lębork na wyjeździe, 3:0 z Gryfem 2009 Tczew u siebie, 2:1 z GKS Przodkowo na wyjeździe). Podopieczni trenera Cybulskiego wygrali po raz 5. z rzędu. KS umocnił się na pozycji wicelidera IV ligi. Do 5pkt. zmniejszyli przewagę nad liderującym GKS Przodkowo. Oby ta passa wygranych utrzymywała się jak najdłużej.

Po dwóch efektownych wygranych aż 5:1 drużyna GKS Przodkowo pierwszy raz od początku rozgrywek przegrywa na własnym stadionie. Wcześniej wygrała wszystkie 10 starć u siebie.

W rundzie jesiennej spotkanie między rywalami zza miedzy skończyło się bramkowym remisem 1:1, mimo, że chwaszczynianie prowadzili od 19 do 88 minuty meczu.

Skład:

Grubba-Czerwionka -Cegłowski-Ulanowski-Saczewski-Gorczyca-Radoń-Kuss-Dempc-Duda-Piotrowski

Rezerwa:

Falkowski, Bayl, Mitura, Czuk, Jezierski, Sendecki, Przybyszewski

Bramki:

16′ Cegłowski
19′ Gronowski (GKS)
51′ Duda

Zmiany:

Duda-Mitura 57′
Radoń-Bayl 74′
Dempc-Czuk 90′
Gorczyca-Jezierski 90’+

Najbliższy mecz KS Chwaszczyno zagra 19 kwietnia (sobota) o godz. 16:00 z Pomezanią Malbork na stadionie przy ul. Węglowej. Liczymy na gorący doping dla piłkarzy, którzy dzielnie walczą o awans do III ligi!