ZŁOTO DLA SP CHWASZCZYNO W GMINNYCH IGRZYSKACH SZKOLNYCH W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W piątek 10 lutego 2017r. nasza szkoła była organizatorem Gminnych Igrzysk Szkolnych w Mini Siatkówce w kategorii dziewcząt i chłopców.

Na zawodach pojawiło się sześć zespołów z następujących szkół: SP Pępowo, SP Żukowo i SP Chwaszczyno.

W obu turniejach drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W naszym zespole w 1 secie wystąpili zawodnicy z klasy sportowej 6A,
4 grających na polu i 1 rezerwowy, natomiast w 2 secie świetnie zaprezentowali się młodsi siatkarze z kl.5A i 4A. Reprezentacja chłopców wygrała wszystkie sety, gładko pokonując przeciwników wynikami 2:0. W rezultacie siatkarze z Chwaszczyna zdobyli złoto Gminnych Igrzysk Szkolnych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców.

W turnieju dziewcząt rywalizacja była zacięta, 3-setowa walka odbyła się pomiędzy gospodarzami a reprezentacją Pępowa. Ostatecznie dziewczęta z Chwaszczyna pokonały rywalki wynikiem 2:1, zajmując również I miejsce w Gminnych Igrzyskach Szkolnych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Pan Dyrektor Robert Zochniak wręczył zespołom pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Urząd Gminy Żukowo.

Gratulujemy młodym adeptom siatkówki i życzymy dalszych siatkarskich sukcesów. Obydwa zespoły będą reprezentowały Gminę Żukowo na kolejnym szczeblu rozgrywek powiatowych w Przodkowie.