Zapraszamy na promocję płyty! MIŁOTA


{module do-reklamy-intertekst|none}Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna przedstawia pierwszą płytę z kaszubskimi duetami miłosnymi. Nosi ona tytuł „MIŁOTA” (miłość). Znalazło się na niej 12 nowych piosenek o tematyce miłosnej z muzyką Weroniki Korthals- Tartas (kierownika muzycznego projektu) i również 12 aktorskich interpretacji listów, którym jako tło posłużyła muzyka Tadeusza Korthals (producenta płyty- NORTH STUDIO z Połczyna). Aranżacje piosenek należą do Jana Pałysa i Mirosława Hałendy. Kaszubskie słowa na płycie są dziełem Tomasza Fopke.


W projekcie udział wzięło 26 wykonawców. Są to:

Kasia Aszyk – wokalistka, autorka tekstów, amerykanistka. Urodziła się w 1982 r. w Gdańsku, mieszka w Poznaniu, gdzie m. in. prowadzi audycję muzyczną K2 w Radio Emaus. Więcej: www.kasiaaszyk.pl .

Marlena Brzeska z Nowych Hut (pow. bytowski), obecnie studentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zwyciężczyni m.in. III Edycji Kaszubskiego Idola, laureatka konkursu „Śpiewaj z gwiazdami”. Muzycznie związana z Bytowskim Centrum Kultury i agencją artystyczną „Wegen de Leut Media” w Kolonii.

Aleksandra Dunst z Luzina. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, sekcji fletu. Od 2003 roku wokalistka zespołu muzycznego C.Z.A.D. a obecnie członkini zespołu „Blue Band” z Bojana.

Tomasz Fopke z Chwaszczyna. Śpiewak, autor tekstów i muzyki, dyrygent chóru „Lutnia” z Luzina. Wokalista Kaszubskiego Duo Artystycznego „We Dwa Konie”. Więcej: www.fopke.pl

Timur Gawryś– ur. w Gdyni, aktualnie mieszka w gminie Szemud. Autor tekstów piosenek i muzyki, na co dzień związany ze swoim zespołem rockowym „Timur i Jego Drużyna”, z którym wydał cztery płyty. Uczestnik telewizyjnej „Bitwy na Głosy”. Jest to jego debiut płytowy w języku kaszubskim.

Adam Hebel z Luzina. Student Uniwersytetu Gdańskiego. Członek nieformalnej grupy teatralnej Zymk i kabaretu Kùńda. Współtworzył kaszubsko- języczne programy w Twojej Telewizji Morskiej oraz CSB TV, obecnie pracuje w Radiu Gdańsk. Więcej: szadi.kaszubia.com

Ewelina Hinc z Rumi. Od dzieciństwa miała kontakt z muzyką, potem z teatrem. Występowała na deskach Teatru Muzycznego Junior w Gdyni. Laureatka Szansy na sukces. Śpiewała w spektaklu „Kartki z Katynia” z muzyką Cezarego Paciorka. Obecnie współpracuje z Weroniką Korthals i poszerza umiejętności estradowe.

Szymon Kamiński– nauczyciel muzyki w Gimnazjum w Krokowej. Założyciel grupy 4razywroku grającej szeroko rozumianą poezję śpiewaną. Autor muzyki do tekstów Jana Pawła II, Leśmiana, Tetmajera, s. Dorotki OSB. Wraz z zespołem nagrał pytę pt. „Kaszubska ziemia”.

Piotr Kapczyński– w latach 2001- 2009 był wokalistą pierwszego kaszubskiego zespołu rockowego CHëCZ. Wykonawca partii Jezusa w Pierwszej Kaszubskiej Pasji T. Fopke. Od 2009r. śpiewa w zespole G.A.S.P.

Weronika Vera Korthals– pochodzi z Połczyna k. Pucka, mieszka w Redzie. Dyrygent chóralny. Śpiewa i komponuje. Laureatka Szansy na Sukces. Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na polskim finale Eurowizji oraz w musicalu „Metro”. Nagrała dwie solowe płyty „Na wiedno” i „Velevetka” oraz płytę „Cud” z zespołem Ha-Dwa-O! Więcej: www.verakorthals.pl .

Joanna Kozak– wokalistka zespołu Farba, współautorka muzyki i autorka tekstów, które wydano na trzech płytach zespołu. Z wykształcenia projektantka mody i oboistka. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. „Szansy na Sukces” . W 2001 r. wraz z zespołem wystąpiła w finale Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W roku 2011 reprezentowała rodzinną Gdynię w „Bitwie na Głosy”.

Magdalena Kropidłowska z Sierakowic. Kończy studia dziennikarskie ze specjalnością fotograficzną na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje przy tworzeniu Klëki i Magazynu Kaszubskiego w Radiu Gdańsk. Uznana interpretatorka literatury kaszubskiej.

Bartłomiej Kunc– wokalista zespołu C.Z.A.D, z którym nagrał płytę pt. „Zôczątk”. Koordynator projektu KASZUBSKI IDOL. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Wejherowie w klasie gitary. Luzinianin.

Łukasz Łysk – mieszkaniec Smolna na Kaszubach. Wychował się w rodzinie muzykującej. Laureat wielu konkursów artystycznych (plastycznych, fotograficznych, recytatorskich, poetyckich i wokalnych). Spośród ważniejszych swoich nagrań wymienia piosenkę pt. „Jeszcze nie przyszedł ten czas”- do pierwszego kaszubskiego filmu pt. „Testament”.

Monika Markiewicz– dwudziestoletnia wokalistka z Gdyni. Studiuje socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych i festiwali. Grała i śpiewała przez 6 lat w Teatrze Muzycznym Junior, a w 2011 roku brała udział w pierwszej edycji programu „Bitwa na głosy” w drużynie Macieja Miecznikowskiego.

Mateusz Mielewczyk– pochodzi z Luzina. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni, klasy śpiewu solowego. Student Politechniki Gdańskiej, wydziału architektury. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pobiera lekcje śpiewu indyjskiego u Michała Rudasia.

Justyna Piepke– śpiewa od 4 roku życia. Jest zwyciężczynią wielu konkursów muzycznych i literackich. Była solistką – śpiewaczką i klarnecistką Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Koleczkowianie”. Uczestniczka programu TVP „Bitwa na Głosy” w zespole Macieja Miecznikowskiego.

Ewelina Pobłocka– ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia, im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. Od 2003 do 2005r. była wokalistką zespołu C.Z.A.D. Uczestniczka i laureatka ogólnopolskich konkursów wokalnych. Wzięła udział m.in. w „Szansie na Sukces”. Kaszubska Idolka 2008. Promowała Kaszuby podczas THE VOICES OF EUROPE 2011 w Holandii.

Rafał Rompca– od urodzenia wejherowianin. Wokalista. Gitarzysta. Lider i autor piosenek folkowej grupy FUCUS, z którą nagrał dwie płyty. Wśród ostatnich osiągnięć zespołu wymienić należy m.in. Grand Prix I Kaszubskiego Festiwalu Wideoklipów w Kościerzynie, gdzie zaprezentowali autorski utwór lidera grupy pt. „Na piwò”.

Paweł Ruszkowski– laureat kilku ogólnopolskich przeglądów piosenki artystycznej. Jako gitarzysta i wokalista współtworzy projekty koncertowe i fonograficzne. Komponuje muzykę do tekstów poetyckich m. in. B. Leśmiana i A. Zagajewskiego. Najmłodszy w historii rodzinnej Kościerzyny laureat statuetki „Angelus. Mecenasi kultury”. Tegoroczny maturzysta.

Piotr Starzecki– z muzyką związany od urodzenia. Naukę śpiewu rozpoczął w chórze „Juventus” z Tczewa, jego rodzinnego miasta, dla którego niedawno nagrał piosenkę promocyjną. W roku 2011 wystąpił w programie TVP2 „Bitwa na Głosy”, w drużynie Maćka Miecznikowskiego. Absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie

Natalia Szroeder– wokalistka, mieszkanka Parchowa. Licealistka. Od dzieciństwa obecna w kręgach teatralnych i muzycznych. Zajmowała czołowe miejsca w licznych konkursach wokalnych. Wystąpiła m.in. w telewizyjnym programie „Od przedszkola do Opola” i w „Szansie na sukces”, w których triumfowała. Więcej: www.nataliaszroeder.pl .

Łukasz Tartas z Gdańska. Uczestnik „Szansy na Sukces”. Występował w Teatrze Muzycznym, oraz z grupą Maybe Theatre Company. Twórca projektu „Tata Śpiewa”. Tekściarz. Psycholog.

Dorota Theisebach– ur. 16 kwietnia 1993r. w Hajnówce. Do rozwijania zdolności wokalnych zachęcił ją nauczyciel muzyki Krzysztof Dempc. W wieku 15 lat związała się z Teatrem Muzycznym „Junior” przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie wystąpiła w kilku spektaklach muzycznych. Uczestniczka programu „Bitwa na głosy” (TVP2). Tegoroczna wejherowska maturzystka.

Tomasz Urmański– urodzony w Pucku. Obcuje z muzyką od najmłodszych lat. W roku 2011 ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na studiach, często bierze czynny udział w różnych projektach muzycznych w Polsce i za granicą.

Karolina Żuk– Aktorka musicalowa, wokalistka zespołu Rzepczyno, uczestniczka programu „Bitwa na Głosy” w drużynie Macieja Miecznikowskiego. Wszystkie teksty z płytki wraz z tłumaczeniami na polski dostępne będą na stronie autora www.fopke.pl.
Wydawca- Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczynie dziękuje właścicielce kwiaciarni „Marzena” z Chwaszczyna za pomoc w realizacji projektu.
Patronat honorowy nad wydaniem płyty objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk. Wydanie płyty wsparły samorządy:

Miasto Reda, Powiat Pucki, Gmina Tuchomie, Powiat Bytowski, Gmina Puck, Gmina Żukowo, Gmina Luzino, Powiat Kartuski


Promocja płyty MIŁOTA- 14 lutego, o godz. 18.00 podczas wręczenia nagród Skier Ormuzdowych (nagrody miesięcznika Pomerania)- w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ul. Korzennej.


Podczas uroczystości usłyszymy trzy duety i trzy aktorskie interpretacje listów z płyty a Artyści:

Magdalena Kropidłowska, Adam Hebel, Ola Dunst, Piotr Starzecki, Weronika Vera Korthals, Łukasz Tartas, Joanna Kozak, Timur Gawryś, Tomasz Fopke, Justyna Piepke, Dorota Theisebach, Mateusz Mielewczyk oraz Monika Markiewicz-złożą autografy zainteresowanym.

 

milota3-1

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.