Wiadomości

Rowerowy Maj na półmetku w gminie Żukowo. Chwaszczyno w czołówce

Informacja prasowa - Gmina Żukowo
Kategoria:

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 36

Kampania Rowerowy Maj, która w gminie Żukowo wystartowała w tym roku po raz pierwszy, już minęła półmetek. Po wstępnych wynikach widać, że szkoły aktywnie włączyły się w akcję i nie straszny był im nawet śnieg w maju. Do kampanii przystąpiło sześć szkół podstawowych: w Żukowie, Glinczu, Miszewie, Pępowie, Skrzeszewie i Chwaszczynie.

IV miejsce pod względem dynamiki rozwoju w Polsce. A kanalizacji i dróg wciąż brakuje

Redakcja Chwaszczyno.pl
Kategoria:

kanalizacja chwaszczyno budowa 2

Gmina Żukowo ze względu na swoje położenie, budżet, wpływy i przy profesjonalnym oraz menadżerskim zarządzaniu powinna być najlepszą i najszybciej rozwijającą się gminą w Polsce. I jest, ale tylko wg statystyk. Bieżące, podstawowe potrzeby są niezaspokojone. I nie wydaje się, aby gmina miała jakiś perspektywiczny pomysł, jak to rozwiązać.

Festyn w Żukowie z okazji Dnia Dziecka - Jesteśmy wśród was, bawimy się razem

Karol Krefta
Kategoria:

festyn dzien dziecka zukowo 4

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom SOSW w Żukowie wraz z AUTOMIRAS i OKiS w Żukowie serdecznie zapraszają 28 maja na festyn Integracyjny z okazji Dnia Dziecka „Jesteśmy wśród was - Bawimy się razem”. Rozpoczęcie o godz. 13.00 nad jeziorkiem w Żukowie.

Moja ulica, moje Chwaszczyno – spotkanie dla mieszkańców regionu Kaszubskiej Drogi i ulic w kierunku Gdańska

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno
Kategoria:

moje chwaszczyno

We wtorek 23 maja na godzinę 19:00 zapraszamy mieszkańców rejonu ulicy Kaszubska Droga i ulic przylegających, ulicy Oliwskiej od granicy Gdańska w stronę Chwaszczyna, mieszkańców Osiedla Angielskiego, Osiedla Nad Jeziorem oraz ulic Jeziorna, Szafirowa, Ekologiczna, Szmaragdowa, Złota, Ogrodowa, Diamentowa, Bursztynowa, Telesfora, Teodora.

„WCIĄŻ MAM POCZUCIE NIESPEŁNIENIA I SPORO PLANÓW…” - rozmawiamy z rozśpiewaną chwaszczynianką Joanną Sakr

Karol Krefta
Kategoria:

joanna sakr wywiad 2017 8

Przedstawiamy Państwu wywiad z Joanną Sakr, której ogromną pasją jest muzyka. Chwaszczynianka spełnia swoje marzenia, próbując swoich sił właśnie w tej branży. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Joanną Sakr o muzyce, pierwszych występach na ekranie i realizowaniu planów.

Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie jeziora Wysockiego

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno
Kategoria:

zagospodarowanie przestrzenne chwaszczyno

Burmistrz Gminy Żukowo zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską w Żukowie Uchwały XXXVI/394/2017 z dnia 7.03.2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Chwaszczyno w rejonie jeziora Wysockiego oraz o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

We wtorek spotkanie osiedlowe dla rejonu Lisich Błot. Terminy kolejnych spotkań

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno
Kategoria:

moje chwaszczyno

We wtorek 16 maja na godzinę 19:00 zapraszamy mieszkańców rejonu Lisie Błota (m. in. ulice Dobrzewińska, Leśna, Lisia, Prusa, Podleśna, Tuchomska, Wąska) oraz wszystkich rejonów ulic z kierunku Żukowa oraz Karczemek w kierunku centrum na drugie spotkanie osiedlowe z cyklu 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno'. Spotkanie odbędzie się w Zajeździe Zaścianek przy ul. Wąskiej 23.