Aż 721 biegaczy powitało wiosnę w Chwaszczynie! Padł wielki i niespodziewany rekord frekwencji!

Kaszuby Biegają

 

DSC 0045

W Chwaszczynie 9 marca 2019 o godz. 11.00 wystartowała IV Chwaszczyńska ’10. Dziesięć minut później odbył się bieg na 5 km. Łącznie w Chwaszczynie wystartowało 721 uczestników i uczestniczek z całej Polski!
W biegu na 5 km metę pierwszy przekroczył Paweł Folta z Malborka. Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Klahs z krokowej. IV Chwaszczyńską ’10 zwyciężyli Patryk Błaszczyk z Ustki oraz Ewelina Paprocka z Luzina.Oj działo się działo. – mówi jedna z biegaczek Bogumiła Trojanowska. I jak widać deszcz nam biegaczom nie przeszkadza, bo dla tak wspaniałych ludzi i organizatorów chce się biec. Było miło być u Was. – podsumowała swój pierwszy bieg w sezonie.

Pokonanie trasy nie było łatwe ze względu na warunki pogodowe, natomiast satysfakcja z ukończenia biegu była ogromna. Oprócz biegów na 5 km i 10 km odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Zbieraliśmy także nakrętki dla Milenki – dziękujemy za okazane wsparcie.
Wśród uczestników imprezy wylosowane zostały telewizor i wyciskarka wolnoobrotowa oraz inne liczne nagrody.Ta liczba uczestników była dla nas niezwykłą niespodzianką – mówi Henryk Miotk, Dyrektor Kaszuby Biegają. Bardzo się cieszę, że aż 721 osób postanowiło rozpocząć sezon biegowy razem z nami – razem z Kaszuby Biegają. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z Sołtys – Aleksandrą Nosel, Gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie cieszyłaby się tak pozytywnymi komentarzami jakie spływają w naszą, jako organizatorów stronę. – kontynuował Dyrektor Miotk.Podczas imprezy Zespół Kaszuby Biegają, w imieniu zawodników, kwiatami podziękował ustępującej sołtys Chwaszczyna - Jolancie Wiercińskiej, za 4-letnią współpracę. Organizatorzy wręczyli także kwiaty Aleksandrze Nosel, która w czwartek została wybrana nową szefową sołectwa. Ta zaprosiła biegaczy na następną - piątą edycję Chwaszczyńskiej '10 już za rok.IV Chwaszczyńska ’10 to prolog tegorocznej VII edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalne rozpoczęcie, inauguracja, Cyklu już 7 kwietnia w Somoninie.

Wyniki bieg 5 km: https://zapisy.info/wyniki/118/pliki_wynikow/

Wyniki bieg 10 km: https://zapisy.info/wyniki/117/pliki_wynikow/

Komentarze   

Jedrek
+4 #2 Równanie drógJedrek 2019-03-23 11:38
Myślę,że nadszedł już czas by wyrównać nasze dziurawe drogi.Kiedyś podawano chociaż jakiś harmonogram,ter az cisza.
Może nasi radni zajmą się czymś ważnym a nie tylko placami zabaw,na które też zresztą trzeba dojechać lub dojść
Cytować | Zgłoś administratorowi
Wiesław
+2 #1 BiegWiesław 2019-03-13 15:01
Bieg świetnie przygotowany i zorganizowany, w każdym razie do momentu jego zakończenia, bo potem niestety nikt już nie zadbał o usunięcie z lasu foliowych taśm wyznaczających trasę.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież