Gokken z medalem Mistrzostw Europy

Agata Uwijała - KS Gokken
gokken luty2019 2

W dniach 7-10 lutego odbyły się kolejne zawody karate 46TH EKF JUNIOR & CADET AND U21 CHAMPIONSHIPS - AALBORG. Nasz klub z ramienia Polskiej Unii Karate reprezentowały Dominika Szatkowska w kategorii kadetek -47kg oraz Sara Elwart -61kg.

Dla Dominiki był to pierwszy start na tak wielkiej imprezie. Swoją pierwszą walkę niestety przegrała wynikiem 0:1.

Sara jako doświadczona seniorka startująca na najważniejszych imprezach na świecie (29. miejsce w rankingu olimpijskim) miała w swojej koronnej kategorii 30 reprezentantek. Pierwszą walkę wygrała 1:0 z ukraińską zawodniczką, byłą Mistrzynią Europy.

gokken luty2019 1

W drugiej rundzie natrafiła na Rosjankę, z którą przegrała 0:1. Rosjanka dostała się do finału, co zagwarantowało Sarze miejsce w pasażu. Trzecią walkę pewnie wygrała z Węgierką 2:1, a w walce o trzecie miejsce pokonała Słowaczkę 7:1. Sara Elwart zdobyła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy!

Trener Patryk Wendt został powołany jako trener kadry narodowej. Medal Sary to historyczne osiągnięcie jej i całego klubu. Liczymy na dalsze sukcesy!

gokken luty2019 4

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież