Chwaszczyno.pl

Milena Nosel z Chwaszczyna tuż za podium w Mistrzostwach Świata Fit-Kid

Beata Bujnowska-Kowalska
nosel milena

9-letnia Milena Nosel z Chwaszczyna oraz 11-letnia Natalia Chustak z Banina, zdobyły odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Fit-Kid, które odbyły się w Serbii w miejscowości Pancewo 14 października br. To niewątpliwie duży sukces mieszkanek naszej gminy.


Milena Nosel podczas Mistrzostw Świata Fit-Kid zdobyła w swojej kategorii wiekowej i zawodniczek trenujących do 3 lat, 4 miejsce. Był to pierwszy start Mileny w tak poważnych zawodach. Milena Nosel uczęszcza do szkoły podstawowej nr 35 w Gdańsku Oliwie i trenuje w klubie GKS Stoczniowiec łyżwiarstwo figurowe. Fit-Kid to druga dyscyplina sportu, którą uprawia, a uprawia ją w klubie sportowym ARABESKA pod okiem Pani Katarzyny Rzyman. W zawodach - oprócz Polek - wzięły udział zawodniczki z Niemiec, Włoch, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Libanu, Cypru, Austrii, Słowacji, Bułgarii, Grecji, Serbii oraz Kazachstanu.

Natalia Chustak uczennica szkoły w Baninie trenuje od 6 roku życia pod okiem Aleksandry Kobielak w Akademii Fitness Sportowego. Ma na swoim koncie większe i mniejsze sukcesy. W roku ubiegłym zdobyła Mistrzostwo Świata do lat 11, natomiast w tym roku, broniąc tytułu Mistrza Świata Fit-Kid w Serbii, zdobyła brązowy medal kategorii Fit-Kid do lat 12. Jest również tegoroczną brązową medalistką Grand Prix Aleksandry Kobielak. Podczas tych zawodów, które odbyły się w Gdańsku 1 października br., wraz ze swoją przyjaciółką Zuzanną Wolską, zdobyła srebrny medal w duecie Fid-Kid. Natalia od 2 lat otrzymuje Stypendium Sportowe Burmistrza Gminy Żukowo.


Fit – Kid stanowi połączenie kilku dyscyplin sportu. Dominującą rolę odgrywają sprawność, elastyczność, siła i poczucie rytmu. Podczas zawodów dzieci prezentują układ dowolny z choreografią wykonaną do wybranej przez siebie muzyki. Prezentowany program powinien obfitować w elementy siłowe, gimnastyczne i akrobatykę sportową.


Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież