Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

Michał Witt

nowy zarzad ks chwaszczyno

Tak jak wcześniej informowaliśmy w wyniku formalnej fuzji piłkarze ze Starogardu Gdańskiego zajęli miejsce chwaszczyńskiego klubu i zagrają w II grupie III ligi. Nasz klub musiał zostać zamknięty. Na szczęście to nie koniec piłki nożnej w Chwaszczynie.

Z dniem 31 lipca 2017r. formalnie trzeba było klub zamknąć. Jednak już dzień później (01.08.2017r.) odbyło się zebranie założycielskie Klubu Sportowego "CHWASZCZYNO", na którym postanowiono ponownie założyć klub oraz przyjąć statut.

Wybrano nowy zarząd:

- Prezes Janusz Płocki
- Wiceprezes Wojciech Herka
- Sekretarz Szymon Zembroń
- Skarbnik Marek Pytko
- Członek Tadeusz Reclaf
- Członek Jarosław Cyrocki
- Członek Krzysztof Block

  Komisja rewizyjna:
- Przewodniczący Sylwester Skrzyński
- Sekretarz Wojciech Damaszke
- Członek Marek Liszewski


Nowy zarząd klubu ustalił plany na bieżący rok oraz podzielił zakres obowiązków. Głównym celem klubu będzie promocja piłki nożnej w Chwaszczynie i okolicach. W planach jest stworzenie szkółki dla dzieci i młodzieży.

W sezonie rozgrywkowym 2017/2018 zespół KS Chwaszczyno będzie uczestniczył w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku na poziomie „B” klasy. Okres przygotowawczy do nowych rozgrywek już się rozpoczął. Trenerem zespołu został Mariusz Radoń - były zawodnik KS Chwaszczyno, który przez kilka sezonów grał w chwaszczyńskim klubie.

Od września bez zmian ruszają treningi dla dzieci, które nadal będą prowadzone przez Marka Liszewskiego.

Klub będzie zwracać się do firm wcześniej wspierających chwaszczyńską piłkę oraz będzie poszukiwać nowych sponsorów, dzięki którym KS Chwaszczyno może funkcjonować, co pozytywnie wpłynie na promocję zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszej miejscowości.

Na zdjęciu u góry nowy zarząd KS Chwaszczyno: od lewej prezes Janusz Płocki, wiceprezes Wojciech Herka, członkowie Krzysztof Block, Tadeusz Reclaf, Jarosław Cyrocki. Nieobecni sekretarz Szymon Zembroń, Skarbnik Marek Pytko.

 

Komentarze   

Kibic
0 #3 GratulujęKibic 2017-08-16 22:12
Pan Pele żąda dobrej zmiany:) Szacunek dla chłopaków że po takim ciosie jak rozpad klubu dalej chcą to ciągnąć. Super sprawa. Miejmy nadziej ze Pan Roman Waler dalej będzie wspierał klub. Jest przecież wilkiem kibicem naszego klubu. Chyba B klasa to już nie take koszta jak trzecia liga. Nikt nie ma prawa zaglądać mu w kieszeń ale dla klubu taki sponsor to samo dobro. Pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
partys
+6 #2 RE: Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!partys 2017-08-03 15:22
Cytuję Pele:
Nowy - "stary" zarząd, czy coś się zmieni?

A co byś chciał zmienić?
Pytam bo nie jestem w temacie i nie wiem co poprzednio funkcjonowało źle?
Patrząc z boku to osiągnięcie III ligi przez zespół w tak małej miejscowości to duży sukces.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pele
+1 #1 RE: Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!Pele 2017-08-03 12:16
Nowy - "stary" zarząd, czy coś się zmieni?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież