Chwaszczyno.pl

Sport

Brusy. Puchar Polski – Masters Polska 2017

nadesłane: Mirek Ugowski

kaszebe baska brusy 2017

9 kwietnia 2017 roku w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - ul. Dworcowa 18, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Polski. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”.

Duży sukces młodych siatkarzy z Chwaszczyna !

nadesłane

sukces siatkarzy chwaszczyno2017

 

W niedzielę 12 marca 2017 r. odbył się ostatni turniej kwalifikacyjny Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi siatkarze UKS Wilki Chwaszczyno przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, którzy wygrali wszystkie swoje mecze bez straty seta i cały turniej.

VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej pod znakiem wielu atrakcji. Kaszuby Biegają 2017 - półmetek!

Kaszuby Biegają

przodkowo kaszuby biegaja 1

2 lipca br. o godz. 13:00 odbędzie się VI Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo, jak w ubiegłych latach: przez Kczewo, Tokary i Czeczewo. Start i meta znajdować się będą przy hali sportowej w Przodkowie, ul. Sportowa. Bieg główny przeprowadzony będzie w 15 kategoriach.

II Gala Klubu Sportowego Gokken

Agata Uwijała / KS Gokken

gokken gala 2016

Za nami II Gala Klubu Sportowego Gokken, która odbyła się 19 grudnia w Hali Widowisko-Sportowej w Szemudzie. Tak samo jak poprzednio omówiliśmy osiągnięcia z mijającego roku startowego 2016, uhonorowaliśmy zawodników w danych kategoriach wiekowych oraz przedstawiliśmy plan na następny rok startowy. Bardzo miło było nam gościć włodarzy gminy Szemud jak i gminy Żukowo.

V Jubileuszowy cykl Kaszuby Biegają 2017

nadesłane: Beata Bujnowska-Kowalska

kaszuby biegaja chwaszczyno

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do wzięcia udziału w dwunastu niezależnych biegach w ramach V Jubileuszowego cyklu Kaszuby Biegają 2017. Startujemy prologiem 11 marca 2017 w sympatycznym Chwaszczynie biegiem na 10 km.