Sport

II Gala Klubu Sportowego Gokken

Agata Uwijała / KS Gokken

gokken gala 2016

Za nami II Gala Klubu Sportowego Gokken, która odbyła się 19 grudnia w Hali Widowisko-Sportowej w Szemudzie. Tak samo jak poprzednio omówiliśmy osiągnięcia z mijającego roku startowego 2016, uhonorowaliśmy zawodników w danych kategoriach wiekowych oraz przedstawiliśmy plan na następny rok startowy. Bardzo miło było nam gościć włodarzy gminy Szemud jak i gminy Żukowo.

V Jubileuszowy cykl Kaszuby Biegają 2017

nadesłane: Beata Bujnowska-Kowalska

kaszuby biegaja chwaszczyno

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do wzięcia udziału w dwunastu niezależnych biegach w ramach V Jubileuszowego cyklu Kaszuby Biegają 2017. Startujemy prologiem 11 marca 2017 w sympatycznym Chwaszczynie biegiem na 10 km.

Brusy. Puchar Polski – Masters Polska 2017

nadesłane: Mirek Ugowski

kaszebe baska brusy 2017

9 kwietnia 2017 roku w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - ul. Dworcowa 18, odbędzie się turniej sportowy o Puchar Polski. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”.

Medal siatkarzy z Chwaszczyna w Mistrzostwach Województwa!

nadesłane: Robert Zochniak

uks wilki chwaszczyno final wojewodzki

Siatkarze UKS Wilki Chwaszczyno przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie mają ostatnio dobrą passę. W niedzielę 19 marca 2017 r. w rozegranym w Gdańsku Finale Mistrzostw Województwa Młodzików zdobyli brązowy medal i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej za nami

Janusz Płocki

turniej mikolajkowy chwaszczyno 01

 

W minioną sobotę 03.12.2016 Klub Sportowy “CHWASZCZYNO”, zorganizował na hali sportowej w Chwaszczynie Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2009. Na początku zgromadzonych zawodników, trenerów oraz rodziców przywitali Prezes Klubu Roman Walder oraz Wiceprezes Janusz Płocki, którzy życzyli chłopcom udanego turnieju, wielu bramek oraz postawy fair play.

Duży sukces młodych siatkarzy z Chwaszczyna !

nadesłane

sukces siatkarzy chwaszczyno2017

 

W niedzielę 12 marca 2017 r. odbył się ostatni turniej kwalifikacyjny Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi siatkarze UKS Wilki Chwaszczyno przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, którzy wygrali wszystkie swoje mecze bez straty seta i cały turniej.

Gokken w Lęborku

Agata Uwijała / KS Gokken

gokken lebork 1

Za nami kolejny weekend pełen emocji. W piątek 12 listopada nasi zawodnicy udali się do Lęborka na Grand Prix KARATE Lębork, w którym wzięło udział 468 zawodników z 21 klubów z Polski oraz Rosji.

Gokken znowu w czołówce Polski

Agata Uwijała / KS Gokken

gokken pleszewo 3

W minioną sobotę 5 listopada br. w Pleszewie odbyły się stylowe Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan - młodzików 14-15 lat, kadetów 16-17 lat, juniorów 18-20 lat oraz seniorów od 21 lat, wg przepisów World Shotokan Karate Association.

20. edycja Turnieju Niepodległościowego w Futsalu w Chwaszczynie

Karol Krefta

futsal zlf

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 listopada 2016 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, przy ul. Mickiewicza 20, w godzinach od 10:00 do 17:00 Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej wraz z oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie organizuje Turniej Niepodległościowy w Futsalu dla Grup Katolickich. Zawody mają za zadanie propagować zdrowy i aktywny tryb życia wśród młodzieży.

PSzW FIGHTER na Young Oyama’s Cup

nadesłane: Jarek Niewiadomski

psw fighter chwaszczyno 1

W dniu 29 października odbyły się w Bydgoszczy zawody Karate KYOKUSHIN Young Oyama’s Cup. W turnieju uczestniczyło 146 zawodników 12 klubów. Na dwóch matach stoczonych zostało 131 emocjonujących pojedynków.