Chwaszczyno.pl

Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021

Piotr Fikus - Radny Powiatu Kartuskiego

mapa omt wezel chwaszczyno

OBWODNICA METROPOLITALNA TRÓJMIASTA – JEST DECYZJA O BUDOWIE

5 czerwca 2018r.  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Inwestycja ta może rozpocząć się jeszce w tym roku lub na początku roku 2019.


Jak stwierdził Komitet Ekonomiczny, partnerstwo publiczno-prywatne jest jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie udźwignąć koszt budowy drogi ekspresowej, szacowany na około 2 mld zł. Oznacza to, że Obwodnicą Metropolitalną Trójmiasta pojedziemy prawdopodobnie w roku 2021. Wspólne działanie Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, Posłów Pana Stanisława Lamczyka i Pana Marcina Horały oraz Rady Powiatu Kartuskiego przyniosła bardzo oczekiwany i pozytywny efekt. Budowa tej drogi jest dla nas strategiczną inwestycją i ma szczególne znaczenie dla Naszego Regionu i Gminy. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta zwiększy atrakcyjność terenów i przyciągnie inwestorów, co z pewnością przyczyni się do utworzenia kolejnych miejsc pracy i rozwoju Gminy Żukowo i Powiatu Kartuskiego.

WYBRANO OSTATNIEGO WYKONAWCĘ NA BUDOWĘ TRASY KASZUBSKIEJ

Ostatni fragment Trasy Kaszubskiej - z Luzina do Bożegopola - powstanie za kwotę 338 mln zł. Zbuduje go firma PORR. Gdański Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę firmy PORR na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem. Oferent zadeklarował cenę 338 mln zł i termin realizacji 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).
Mamy już 3 wykonawców na 3 zadania:
1. odcinek z Gdyni do Szemudu – 23 km, (zadanie IV) - umowa z firmą Pol-Aqua - 817 mln zł;
2. odcinek z Szemudu do Luzina – 10 km, (zadanie III) - umowa z firmą Budimex - 335 mln zł;
3. odcinek z Luzina do Bożegopola – 10 km, (zadanie II skrócone) - umowa z firmą PORR - 338 mln zł. Łączna wartość projektu i budowy Trasy Kaszubskiej to 1 mld 490 mln zł.
Wybór wykonawcy dla ostatniego odcinka Trasy Kaszubskiej oznacza, że znamy wykonawców, którzy zrealizują 43-kilometrową drogę ekspresową S6 – TRASA KASZUBSKA. To oznacza, że nową drogą pojedziemy na przełomie 2020 i 2021 r. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. Na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack - ze względu na natężenie ruchu - będą po trzy pasy. Droga ta, spowoduje rozwój Powiatu Wejherowskiego. Mamy duże inwestycje drogowe na KASZUBACH: Powiat Kartuski i Powiat Wejherowski.

pdfPlanowany wjazd i zjazd z węzła od ul. Oliwskiej pdf3.65 MB

jpgPlanowany wjazd i zjazd z węzła od ul. Oliwskiej jpg 6632px x 3508px4.31 MB

wjazd na wezel od oliwska m

 

Piotr Fikus Radny Powiatu Kartuskiego

 

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze   

Piotr Fikus-Radny Powiatowy
0 #4 RE: Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021Piotr Fikus-Radny Powiatowy 2018-06-15 13:05
Panie "Partys", ma Pan rację wpłynęły 2 skargi kasacyjne, ale czekamy na decyzję WSA. Dzisiaj w sprawie węzła w Chwaszczynie spotkałem się z Z-cą Dyrektora GDDKiA Panem Waldemarem Chejmanowskim. Na spotkaniu byli również obecni: Pani Sołtys Jolanta Wiercińska i Radny Jacek Fopke. Pan Dyrektor poinformował nas, iż do czasu wybudowania OMT, zjazd i wjazd na węzeł odbywać się będzie poprzez rondo wybudowane na skrzyżowaniu ul. Oliwskiej i ul. Kaszubska Droga. Po wybudowaniu OMT, rondo zostanie rozebrane i wybudują nowe rondo gdzie-?, będzie to uzależnione od budowy nowej ul. Kielnieńskiej. Wykonanie tych robót będzie w zakresie firmy, która wybuduje OMT. GDDKiA gwarantuje Mieszkańcom Chwaszczyna i Gminy Żukowo, iż będzie zapewniony zjazd i wjazd na węzeł od ul. Oliwskiej w Chwaszczynie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
partys
+1 #3 RE: Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021partys 2018-06-13 23:47
Panie Piotrze,
w 2021 roku pojedziemy Trasą Kaszubska w stronę Lęborka bądź Gdyni.
OMT jak pojedziemy w 2023 roku to będzie sukces (o takich planach mówi ministerstwo, którym jak wiadomo kierują politycy, i którzy często rzucają datami na wyrost), bo być może w aktualnym układzie w ogóle nią nie pojedziemy. Trasa nie ma wiąż prawomocnej Decyzji Środowiskowej - do Wojewódzkiego Sądu Administracyjne go w Warszawie wpłynęły dwie skargi kasacyjne. Wciąż są rozpatrywane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Piotr Fikus-Radny Powiatowy
+5 #2 RE: Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021Piotr Fikus-Radny Powiatowy 2018-06-08 09:01
Panie Kowalski, OMT będzie płatna tylko dla pojazdów ciężarowych, tak jak jest obecnie na obwodnicy trójmiasta. Rząd ma spłacać prywatnego inwestora przez 20 lat z opłat pojazdów ciężarowych. Pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
kowalski
+4 #1 RE: Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021kowalski 2018-06-07 22:15
Panie Radny, rozumiem że OMT zostanie zbudowana za pieniądze prywatnych przedsiębiorców.
Czy w związku z tym, Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta będzie drogą płatną.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież