Chwaszczyno.pl

Wydłużony termin składania ofert na budowę Trasy Kaszubskiej

Michał Witt

 

wezel chwaszczyno s6

Nie udało się rozstrzygnąć przetargów na budowę 42-kilometrowej Trasy Kaszubskiej. Termin składania ofert wydłużono do drugiej połowy września 2017 roku. Jeśli wszystko odbędzie się z planem droga zostanie otwarta w 2022 r.

Inwestorem budowy Trasy Kaszubskiej jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a dokumentację techniczną przygotowywała firma Transprojekt Gdański. Wstępne wyliczenia mówią, że droga ekspresowa z Gdyni do Bożegopola może kosztować nawet 2 mld zł. Ok. 70 proc. to koszty samej budowy, a 30 proc. to koszty odszkodowania wypłacone za tereny zajęte pod drogę.

Obecnie gdański oddział GDDKiA czeka na oferty cenowe firm zainteresowanych przetargiem na budowę dwóch odcinków z Gdynia do Luzina. To drugi etap przetargu. Na trzeci odcinek (Luzino - Bożepole), który został okrojony, trwa przetarg nieograniczony. Otwarcie ofert miało nastąpić jeszcze w sierpniu, ale niestety, nie udało się.

Ostatnie przełożenie terminów związane jest z koniecznością dokonania uzgodnień przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie wzorcowych warunków kontraktu.

 

Więcej na ten temat na w artykule Macieja Naskręta na trojmiasto.pl

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież