Koniec akcji zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6

Jolanta Wiercińska - Sołtys sołectwa Chwaszczyno

tak dla s6 w woj pomorskim

W związku z inicjatywą Marszałka Województwa Pomorskiego zachęcającą do składania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6, udostępnionym za pośrednictwem biuletynu sołeckiego sołectwa Chwaszczyno w dniu 20.11 br., chcąc uściślić przekazaną informację wyjaśniamy co następuje:

  1. Apel nie jest naszą inicjatywą. Jedynie informujemy o działaniach Marszałka Województwa Pomorskiego. Podobna akcja prowadzona jest przez władze sąsiedniej Gminy Szemud.
  2. Zachęta do wsparcia akcji zbierania podpisów jest indywidualną inicjatywą osób, które podpisały się pod jego treścią, a nie stanowiskiem Rady Sołeckiej czy Zebrania Wiejskiego.
  3. Mamy świadomość, że pomimo długoletnich konsultacji nad przebiegiem tych tras, nadal jest wielu mieszkańców i przedsiębiorców, dla których przyjęte rozwiązania są krzywdzące i nie do zaakceptowania. Jednakże nie widzimy innej możliwości rozwiązania problemu komunikacyjnego Chwaszczyna niż budowa trasy S6 (OMT + Trasa Kaszubska).
  4. Według medialnych informacji przedstawicieli władz państwowych budowa trasy S6 ma być oddalona w czasie. Uważamy, że jeśli trasa ta ma powstać, to powinno to nastąpić jak najszybciej.
  5. W związku z wystąpieniem przedstawiciela mieszkańców na posiedzeniu Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 22.11 wyrażających sprzeciw wobec naszych działań podjęliśmy decyzję o zakończeniu akcji zbierania podpisów z dniem 23.11.2016 r.
  6. Podkreślamy, że naszą intencją nie było rozpoczynanie dyskusji nad przebiegiem tych tras ani tworzenie sytuacji konfliktowych.
  7. Otwarci jesteśmy na Państwa głosy, dlatego jeśli ktokolwiek z Państwa chciałabym podzielić się z nami swoją opinią prosimy o kontakt na adresy mailowe.


Jacek Fopke - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Mirosław Nowak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jolanta Wiercińska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

------------------------------------

Od redakcji: Osoby zainteresowane popraciem apelu o budowie S6 mogą to zrobić on-line - Petycja on-line

Komentarze   

Nie
+4 #4 RE: Koniec akcji zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6Nie 2016-11-26 14:03
Cytuję zakorkowany:
A kto pozwolił postawić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Gdyńskiej i Rewerenda? Do tej pory poranny korek rozciągał się do Tuchomia do ronda w Chwaszczynie. Po uruchomieniu świateł odcinek 20tki pomiędzy rondem a radiostacją też stoi. Po to tylko by wpuścić dwa auta raz na jakiś czasz, które i tak by włączyły się do ruchu. Tyle w sprawie zakorkowania.


Nie kto pozwolił pytaj, ale dla kogo zostały postawione. Na Rewerendzie mieszka klan radnych F.
Jeszcze jakieś pytania?
Cytować | Zgłoś administratorowi
zakorkowany
+7 #3 RE: Koniec akcji zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6zakorkowany 2016-11-25 13:43
A kto pozwolił postawić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Gdyńskiej i Rewerenda? Do tej pory poranny korek rozciągał się do Tuchomia do ronda w Chwaszczynie. Po uruchomieniu świateł odcinek 20tki pomiędzy rondem a radiostacją też stoi. Po to tylko by wpuścić dwa auta raz na jakiś czasz, które i tak by włączyły się do ruchu. Tyle w sprawie zakorkowania.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jacek
-3 #2 RE: Koniec akcji zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6Jacek 2016-11-24 08:19
Ta "jedna osoba" wykazała się głębokim zrozumiem złożonego problemu. Stanęła w obronie mieszkańców Chwaszczyna, których sołtys zamierzał poświęcić w imię politycznej poprawności i własnej satysfakcji. Dziękuję tej "jednej osobie" za odwagę i wystąpienie w imieniu wielu pokrzywdzonych osób, których władza sołecka i gminna ma w d. Dziękuję!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Antoni
+8 #1 RE: Rada Sołecka kończy akcję zbierania podpisów pod apelem dotyczącym budowy S6Antoni 2016-11-23 13:46
Jak można pod naciskiem jednej osoby przerwać zbieranie podpisów, przecież rada sołecka nie wie czego chce. Brak tej drogi zakorkuje całą gminę.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież