Co dalej z drogą S6 (OMT, Trasa Kaszubska)? Radni powiatowi chcą wyjaśnień od posłów

Michał Witt

wezel chwaszczyno s6

 

Ostatnio pojawiło się wiele sygnałów o opóźnieniach w realizacji, a wręcz nawet zapowiedź Ministerstwa Infrastruktury o odłożeniu w czasie budowy trasy S6 (OMT i Trasa Kaszubska).

O odłożeniu budowy trasy S6 na bliżej nieokreśloną przyszłość informowało ostatnio Radio Gdańsk. Mówił o tym wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Potwierdził to później Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

- To bardzo niedobra wiadomość dla naszego powiatu. Brak tej drogi oznacza zablokowanie rozwoju regionu. Pod znakiem zapytania stoją teraz tak potrzebna obwodnica Żukowa i Obwodnica Metropolitalna, ważna między innymi dla Chwaszczyna – mówił w wypowiedzi dla poratlu expresskaszubski.pl radny Piotr Fikus - przewodniczący komisji rewizyjnej w Radzie Powiatu Kartuskiego – Cała ta trasa jest niezbędna z punktu widzenia naszego powiatu. Już w lipcu wystosowaliśmy apel by ta inwestycja była realizowana, dlatego najnowsze zapowiedzi strony rządowej są bardzo niepokojące. Teoretycznie mówi się tylko o odłożeniu w czasie budowy tej drogi, ale musimy sobie zdać sprawę, że po roku 2020 nie ma już szans na środki unijne. To stawia pod znakiem zapytania realizację tej inwestycji.

Radny Powiatowy Piotr Fikus wystąpił z wnioskiem do Przewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Wożniaka o zaproszenie posłów PiS Janusza Śniadka, Dorotę Arciszewską-Mielewczyk i Marcina Horałę.

- Chcemy dowiedzieć się co posłowie z partii rządzącej sądzą o tej sprawie i jakie są możliwości podjęcia działań, które umożliwiłyby jednak realizację tej ważnej inwestycji.  Tutaj chodzi też o gospodarność. Wydano przecież mnóstwo pieniędzy na opracowania i dokumentację, przeprowadzono szereg konsultacji z mieszkańcami, więc nie powinno się tego odkładać do szuflady. - mówił dla Expresu Kaszubskiego Piotr Fikus.

 

Zachęcamy do złożenia podpisu pod apelem w sprawie poparcia dlla budowy drogi S6, na listach wyłożonych w chwaszczyńskich placówkach handlowo-usługowych i szkole.

Więcej informacji na temat apelu: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

 

źródło: expresskaszubski.pl

Komentarze   

Jacek
+2 #3 RE: Co dalej z drogą S6 (OMT, Trasa Kaszubska)? Radni powiatowi chcą wyjaśnień od posłówJacek 2017-01-21 19:42
Czyli ja mam stracić dom i działkę, zostać z nieopłaconymi kredytami frankowymi, bez dachu nad głową, bez gotówki na zakup jakiegokolwiek mieszkania i bez szans na kolejny kredyt hipoteczny - po to by Tobie drogi "mieszkańcu" jeździło się wygodniej? Gdzie podzieją się moje dzieci, jeśli nie będę miał schronienia? Mam je oddać do domu dziecka? Otwórz oczy! Pomyśl o priorytetach!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Mieszkanieccccc
-3 #2 FaktycznieMieszkanieccccc 2017-01-19 10:04
Cytuję Jacek:
Ja i moi sąsiedzi jesteśmy absolutnie przeciwni budowie OMT i S6! Ta inwestycja oznacza wyburzenie naszych domów, głodowe stawki wywłaszczeniowe , dramaty rodzinne i strach przed życiem na wygnaniu. Budujecie to na naszych trupach!

Po przeczytaniu tego komentarza moje życie zmieniło się.
Faktycznie, bez sensu ta cała trasa. Stoimy dalej w coraz większych korkach...
Rozumiem że takie rozwiązania nie każdemu są na rękę, ale taka trasa jest konieczna żeby jakoś sensownie skomunikowac cała okolice
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jacek
0 #1 RE: Co dalej z drogą S6 (OMT, Trasa Kaszubska)? Radni powiatowi chcą wyjaśnień od posłówJacek 2016-11-23 10:55
Ja i moi sąsiedzi jesteśmy absolutnie przeciwni budowie OMT i S6! Ta inwestycja oznacza wyburzenie naszych domów, głodowe stawki wywłaszczeniowe , dramaty rodzinne i strach przed życiem na wygnaniu. Budujecie to na naszych trupach!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież