Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska

 tak dla s6 w woj pomorskim

AKTUALIZACJA: Zakończenie akcji zbierania podpisów w Chwaszczynie - czytaj więcej

Można podpisać petycję on-line

Przez ostatnie lata jako społeczność Chwaszczyna i Gminy Żukowo włożyliśmy dużo wysiłku aby budowa drogi ekspresowej S6 na naszym terenie była dla nas jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak największe szanse rozwojowe.

Niestety, w przededniu ogłoszenia ostatecznych przetargów na budowę dowiadujemy się, że jest duże zagrożenie czy te trasy w ogóle powstaną. Z perspektywy Chwaszczyna jedynie pełna realizacja S6 (OMT i Trasa Kaszubska) ma sens, bo inaczej zakorkujemy naszą miejscowość jeszcze bardziej!

Jako przedstawiciele sołectwa Chwaszczyno popieramy akcję pomorskich samorządów i przedsiębiorców zachęcającą władze państwowe do zmiany zdania w tej bardzo ważnej dla Kaszub i Pomorza sprawie.

Zachęcamy do złożenia podpisu na listach wyłożonych w chwaszczyńskich placówkach handlowo-usługowych i szkole.

Poniżej artykułu znajduje się również lista poparcia do wydrukowania oraz treść apelu Marszałka Województwa Pomorskiego (źródło: http://pomorskie.eu/-/apel-w-sprawie-budowy-drogi-ekspresowej-s6).
Podpisane listy można zostawić w oznaczonych punktach handlowych w Chwaszczynie i Nowym Świecie, w szkole w Chwaszczynie lub przekazać osobiście (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 500 079 748) w terminie do 24.11 (czwartek).

Można również udostępniać informację na FB:
https://www.facebook.com/takdlas6wwojewodztwiepomorskim

Czym więcej mieszkańców i przedsiębiorców wyrazi swoje zdanie tym lepiej.

Jacek Fopke
Mirosław Nowak
Jolanta Wiercińska

 

pdfApel Mieszkańców Pomorza w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 na terenie województwa pomorskiego100.84 KB

pdfLista poprarcia do wydrukowania i zbierania podpisów39.56 KB

Komentarze   

zakorkowany
+3 #9 RE: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)zakorkowany 2016-11-25 13:42
A kto pozwolił postawić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Gdyńskiej i Rewerenda? Do tje pory poranny korek rozciągał się do Tuchomia do ronda w Chwaszczynie. Po uruchomieniu świateł odcinek 20tki pomiędzy rondem a radiostacją też stoi. Po to tylko by wpuścić dwa auta raz na jakiś czasz, które i tak by włączyły się do ruchu. Tyle w sprawie zakorkowania.
Cytować | Zgłoś administratorowi
JJ
0 #8 S6+OMTJJ 2016-11-23 17:57
Ja akurat jestem przeciw budowie tych dróg w obecnym kształcie.
A poniższy tekst:
"Przez ostatnie lata jako społeczność Chwaszczyna i Gminy Żukowo włożyliśmy dużo wysiłku aby budowa drogi ekspresowej S6 na naszym terenie była dla nas jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak największe szanse rozwojowe."
jest już wyjątkowo śmieszny - akurat nasi gminni przedstawiciele nie włożyli praktycznie żadnego wysiłku w realizację tych postulatów...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jacek
-1 #7 RE: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)Jacek 2016-11-23 10:35
Ja i moi sąsiedzi jesteśmy absolutnie przeciwni budowie OMT i S6! Ta inwestycja oznacza wyburzenie naszych domów, głodowe stawki wywłaszczeniowe , dramaty rodzinne i strach przed życiem na wygnaniu. Budujecie to na naszych trupach!
Cytować | Zgłoś administratorowi
kowalski
+3 #6 Popieram OMT i S6kowalski 2016-11-22 21:56
Rowniez podpisuje sie pod budowa S6 i OMT.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Marian
+4 #5 RE: popieramy S6 i OMTMarian 2016-11-22 20:01
My mieszkańcy Chwaszczyna i okolic popieramy trasę S6 oraz OMT, codzienne stanie w korkach jest już nie do zniesienia, każdy metr nowej drogi jest potrzebny
Cytować | Zgłoś administratorowi
Droga Opat1 Gdynia
-3 #4 droga bez sensuDroga Opat1 Gdynia 2016-11-22 18:19
Ta droga to bzdura lepiej zbudować obwodnice Gdyni na HEL(ponieważ ma mieć wieksza przepustowość 60tyś /dobe a S6 25tys/dobe-.
Po drugie tamta droga będzie tańsza w budowie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tomek
-2 #3 RE: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)Tomek 2016-11-22 07:59
hehe, nigdzie, bo Radnym z Chwaszczyna budowa OMT jest na rękę z wielu względów bo przecież nikt z nich nie mieszka w pobliżu jej planowanego przebiegu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jan Dantyszek
+6 #2 RE: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)Jan Dantyszek 2016-11-21 21:20
Gdzie można podpisać listy sprzeciwu, żeby nie budowali obwodnicy Chwaszczyna tzw. Omt? Przecież rozdzieli ona wiele miejscowości na pół np. Miszewo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tomek
+3 #1 RE: Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)Tomek 2016-11-21 12:26
Ja jestem przeciw budowaniu tej drogi w obecnym przebiegu. Myślę że wielu mieszkańców Chwaszczyna jest również przeciwna.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież