Chwaszczyno.pl

Obwodnica metropolitalna

Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska

 tak dla s6 w woj pomorskim

AKTUALIZACJA: Zakończenie akcji zbierania podpisów w Chwaszczynie - czytaj więcej

Można podpisać petycję on-line

Przez ostatnie lata jako społeczność Chwaszczyna i Gminy Żukowo włożyliśmy dużo wysiłku aby budowa drogi ekspresowej S6 na naszym terenie była dla nas jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak największe szanse rozwojowe.

Spore zainteresowanie budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Michał Witt

 mapa omt wezel chwaszczyno

 

We wtorek (03.11.2015 r.) upłynął termin na zgłaszanie wniosków w prowadzonym postępowaniu przetargowym na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej na dwóch odcinkach: Chwaszczyno – Żukowo i Żukowo – Gdańsk Południe. Na oba odcinki złożono po 20 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. W najbliższym czasie będzie prowadzona procedura ich weryfikacji. Zakończenie tej części przetargu GDDKiA planuje w pierwszym kwartale 2016 r. Następnie zakwalifikowane firmy będą mogły złożyć oferty cenowe.

Jest przetarg na budowę Obwodnicy Metropolitalnej

Michał Witt

omt2

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku ogłosiła pierwszy etap przetargu na budowę Obwodnicy Metropolitalnej. Daje to szansę, że budowa może rozpocząć się wcześniej niż zakładano. Zamiast w 2018 roku, prace mają ruszyć we wrześniu 2017r. i potrwać do końca 2019r.

Trojmiasto.pl: OMT. Jest wniosek GDDKiA o wydanie decyzji środowiskowej.

Michał Witt
omt-chwaszczyno-wariant-czerwony

Obwodnica Metropolitalna będzie przebiegać według wariantu czerwonego

 

Do RDOŚ wpłynął wniosek gdańskiego oddziału GDDKiA o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy 33-kilometrowej Obwodnicy Metropolitalnej. Drogowcy liczą, że decyzja ujrzy światło dzienne w połowie przyszłego roku. Wariant optymistyczny zakłada oddanie drogi do ruchu pod koniec 2018 r.