Obwodnica metropolitalna

Spotkanie z prawnikiem dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną

nadesłane

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

W piątek 19.07.2019 z inicjatywy dwóch mieszkańców Chwaszczyna, w Strefie Kultury Chwaszczyno o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z prawnikiem Mirosławem Ochojskim dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną jaką zaproponowała GDDKiA.

 

Wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji ZRiD - budowa drogi ekspresowej S6

Michał Witt

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

 

Poniżej prezentujemy obwieszczenie Wojewody Pomorskiego nr WI-III.7820.4.2019.MKH-b z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk-Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie - początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 3: węzeł Szemud (bez węzła) - węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) - odcinek 2.

Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021

Piotr Fikus - Radny Powiatu Kartuskiego

mapa omt wezel chwaszczyno

OBWODNICA METROPOLITALNA TRÓJMIASTA – JEST DECYZJA O BUDOWIE

5 czerwca 2018r.  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Inwestycja ta może rozpocząć się jeszce w tym roku lub na początku roku 2019.

Budowa OMT zdjęta z Wykazu Dużych Projektów. W październiku rozstrzygnięcie zaskarżenia decyzji środowiskowej

Karol Krefta

s6

Padły kolejne deklaracje dotyczące budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta (OMT). Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) wykreślił projekt budowy OMT z Wykazu Dużych Projektów. Natomiast udało się przyspieszyć termin rozprawy dot. zaskarżenia decyzji środowiskowej budowy OMT. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie wyznaczył pierwszy termin rozprawy na 3 października 2017 r.

Apel w sprawie poparcia dla drogi S6 (Trasa Kaszubska + OMT)

Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska

 tak dla s6 w woj pomorskim

AKTUALIZACJA: Zakończenie akcji zbierania podpisów w Chwaszczynie - czytaj więcej

Można podpisać petycję on-line

Przez ostatnie lata jako społeczność Chwaszczyna i Gminy Żukowo włożyliśmy dużo wysiłku aby budowa drogi ekspresowej S6 na naszym terenie była dla nas jak najmniej uciążliwa, a jednocześnie dawała jak największe szanse rozwojowe.