Dożynki Wojewódzkie – Kartuzy

Karol Krefta

dozynki wojewodzkie 2

Podczas Wojewódzko – Powiatowo - Gminnych dożynek w Kartuzach rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu Piękna Wieś Pomorska. Nagrodzono najpiękniejsze miejscowości oraz właścicieli najbardziej zadbanych zagród wiejskich. Komisji konkursowej, która oceniała najpiękniejsze miejscowości i zagrody przewodniczył Wicestarosta Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus.

Pierwsze miejsce w kategorii wieś zdobyło Borkowo w gminie Żukowo. Drugie miejsce zajęło Mirachowo w gm. Kartuzy, zaś trzecie - Kamienica Szlachecka z gm. Stężyca. Wyróżnienia zdobyły: Kożyczkowo z gm. Chmielno, Goręczyno z gm. Somonino oraz Podjazy z gm. Sulęczyno.

Spośród zagród za najbardziej estetyczną uznano zagrodę państwa Bernadety i Henryka Dejków z Lampy w gm. Chmielno. Drugim miejscem nagrodzono zagrodę Gertrudy i Andrzeja Walderów z Sulmina w gm. Żukowo. Trzecie miejsce zdobyła zagroda Lucyny i Rafała Dąbrowskich z Brodnicy Górnej w gm. Kartuzy. Wyróżnienia zdobyli: Rafał Choszcz z Załakowa w gm. Sierakowice, Maciej Hewelt z Borucina w gm. Stężyca, Dorota i Waldemar Magulscy z Ramlejów w gm. Somonino, Małgorzata Łukaszczyk z Amalki w gm. Sulęczyno.Fot. tytułowa: Piękny wieniec dożynkowy z Żukowa wykonany przez Panie z KGW Chwaszczyno. Na zdjęciu: Starosta Bogdan Łapa, Wicestarosta Piotr Fikus, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna.

 

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież