Wyrzucił śmieci i odjechał. Ma 24h godziny na posprzątanie

Karol Krefta
smieci rewerenda 1

AKTUALIZACJA: Śmieci zostały posprzątane. - Wczoraj wieczorem w Chwaszczynie doszło do wykroczenia, którym było wyrzucenie śmieci w lesie. Sprawca został namierzony i dostał dobę na posprzątanie swoich zanieczyszczeń. W przeciwnym razie sprawa trafi na policję. Kierowco Volkswagena Touarega, jeśli to czytasz, zabierz te śmieci.

Odpady zostały porzucone w lesie przy ulicy Rewerenda. W środku są śmieci (butelki, papiery i wycieraczki samochodowe po wymianie – prawdopodobnie od samochodu, którym poruszał się sprawca). Kierowca, który porzucił śmieci, poruszał się ciemnym Volkswagenem Touaregiem, zarejestrowanym w powiecie kartuskim. Znane są personalia sprawcy.

smieci rewerenda 2

Wzywamy kierowcę do natychmiastowego posprzątania śmieci. Jeśli tego nie zrobi, sprawa trafi na policję, która postawi mu zarzut zaśmiecania lasu z Art. 162. § 1 Kodeksu wykroczeń, który podlega karze grzywny.

Niekiedy człowiek się zastanawia, w jaki sposób należy uświadomić ludziom, że szkodnictwo leśne i zanieczyszczanie środowiska nie jest rozwiązaniem na pozbycie się odpadów. Liczne kampanie nieustannie o tym informują. Wprowadzono obowiązek segregowania śmieci, zatem różne formy odpadów są odbierane co najmniej raz w tygodniu. Inne, nieskojarzone z harmonogramem odbioru, można składać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Opcji jest całe mnóstwo.

smieci rewerenda 3

Mam nadzieję, że sprawca pójdzie po rozum do głowy i posprząta po sobie. Dbajmy nie tylko o środowisko, ale też o nas samych.

 

Komentarze   

KS
0 #3 RE: Wyrzucił śmieci i odjechał. Ma 24h godziny na posprzątanieKS 2019-10-22 13:43
Cytuję Chwaszczyn:
Niestety nieskazitelny człowieku są taki godziny odbioru dzieci, że nie da się zaparkować kulturalnie. Nie mówię już o czasie kiedy są zebrania. Parkingu nie nadmuchasz jak balonik.

Co znaczy, że wtedy parkuję jak chcę?
To ja będę pod twoim domem palił opony w takich godzinach, w których nikt ich nie odbierze kulturalnie....
Całe życie sczłowiek z id..ami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Chwaszczyn
0 #2 RE: Wyrzucił śmieci i odjechał. Ma 24h godziny na posprzątanieChwaszczyn 2019-10-16 21:48
Niestety nieskazitelny człowieku są taki godziny odbioru dzieci, że nie da się zaparkować kulturalnie. Nie mówię już o czasie kiedy są zebrania. Parkingu nie nadmuchasz jak balonik.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tom56
+3 #1 Zacznij od siebieTom56 2019-10-15 13:38
Przy okazji dbania o środowisko może warto drodzy rodzice przyjeżdżający po swoje dzieci do szkoły w Chwaszczynie wyłączyć silnik gdy czekamy na swoją pociechę. (Kultura parkowania to oddzielny temat). Zastanawia mnie że Ci sami rodzice mają ogromne wymagania wobec nauczycieli a sami w większości niewiele sobą reprezentują i niestety czym lepsze auto tym większy burak.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież