Chwaszczyno.pl

Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Żukowo

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

telewizyjna 1

Ponownie przypominam, iż problemy wynikające ze stanu lokalnych dróg należy zgłaszać do Urzędu Gminy Żukowo. Sołtys nie dysponuje własnym sprzętem ani kruszywem, które samodzielnie wskazuje do poprawienia nawierzchni drogi. Sprawy zgłaszane do sołtysa są przekazywane do Referatu Komunalnego Urzędu Gminy Żukowo.

W dniu dzisiejszym otrzymałam informacje od pana Andrzeja Kuklińskiego, iż ze względu na zamarzniętą ziemię nie może jeszcze rozpocząć się równanie dróg.

Według informacji zostały również naprawione odcinki dróg, które urzędnicy określili jako nieprzejezdne. Pozostałe drogi będą włączone do poprawy nawierzchni w ramach równania dróg.

Dane do kontaktu:
Referat Komunalny i Infrastruktury Drogowej
Drogi, tel.: +48 (58) 685-83-88, +48 (58) 685-83-57, pokój 3
Koordynator p. Andrzej Kukliński.

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Komentarze   

Jagoda
+3 #12 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy ŻukowoJagoda 2018-05-14 07:45
Cytuję Gazda:
Ale nie to ich martwi, że się rozpada, tylko czy zdążą z pompą i paradą oddać do użytku przed wyborami samorządowymi. W końcu czymś trzeba się pochwalić w ulotce wyborczej, żeby znów dostać samorządowy stołek.
No jak ten chodnik będzie wyglądał tak jak wygląda to chwalić się nie będzie czym. Przejścia bez świateł przez ruchliwa drogę krajową, chodnik o szerokości wstążki z ogromnymi barierkami
Cytować | Zgłoś administratorowi
Gazda
+2 #11 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy ŻukowoGazda 2018-05-13 14:38
Cytuję sw:
Jak będzie dodatkowy wjazd na osiedle ulicą Gałczyńskiego od strony Konopnickiej, to napewno nie zapomną jej wyrównywać.
Aż się prosi wykupić od właściciela pola ok 130 m i zrobić wjazd dla mieszkańców osiedla od strony Toyoty.
Gdzie są radni,gdzie są urzędnicy.
Stosunkowo nie duży koszt a skrót ogromny.
Bez korków wjazd ,wyjazd w kierunku Osowej.
Komu na tym zależy że tak długo nic się nie dzieje w tym temacie.


Tam żaden z braci F. nie mieszka, więc czym się mają martwić? Ich zmartwieniem jest teraz rozpadający się przed oddaniem do użytku chodnik z Chwaszczyna do Tuchomia. Ale nie to ich martwi, że się rozpada, tylko czy zdążą z pompą i paradą oddać do użytku przed wyborami samorządowymi. W końcu czymś trzeba się pochwalić w ulotce wyborczej, żeby znów dostać samorządowy stołek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Rom
+1 #10 DerdowskiegoRom 2018-05-11 17:23
Szanowna rado solecka chyba już pora zamknąć studzienke telekomunikacyj na na skrzyzowaniu Mickiewicza i Derdowskiego naprawdę utrudnia przejazd.
Cytować | Zgłoś administratorowi
sw
+2 #9 Gałczyńskiego -Konopnickiejsw 2018-04-26 09:45
Jak będzie dodatkowy wjazd na osiedle ulicą Gałczyńskiego od strony Konopnickiej, to napewno nie zapomną jej wyrównywać.
Aż się prosi wykupić od właściciela pola ok 130 m i zrobić wjazd dla mieszkańców osiedla od strony Toyoty.
Gdzie są radni,gdzie są urzędnicy.
Stosunkowo nie duży koszt a skrót ogromny.
Bez korków wjazd ,wyjazd w kierunku Osowej.
Komu na tym zależy że tak długo nic się nie dzieje w tym temacie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jedrek
+6 #8 Sprzątanie ulicJedrek 2018-04-12 20:50
Wczoraj jak pewnie zauważyliście rozpoczęło się sprzątanie ulic w Chwaszczynie no i w sumie super bo pełno piachu i kurzu itp...
Dlaczego te kupy piasku nie zostają sukcesywnie ładowane na samochód?dzisia j zostały porozjezdzane przez auta koło przychodni.
Po co taka robota?Przecież ci ludzie będą to robić znowu
Czy to nie jest trwonienie publicznych pieniędzy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Krzysztof Jankowski
+4 #7 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy ŻukowoKrzysztof Jankowski 2018-04-11 16:25
Cytuję Piotr Fikus-Radny Powiatowy:
Popieram komentarz i oczywiste oczekiwania Pana Krzysztofa Jankowskiego z ul. Gałczyńskiego. Pan Krzysztof, jak i inni Mieszkańcy tej ulicy jak i innych ulic, są takimi samymi Mieszkańcami, jak Ci co mieszkają przy drogach klasy I. Podział na klasy, czy kategorie jest niesprawiedliwy, gdyż Mieszkańcy mieszkający przy ulicach klasy II, III, płacą takie same podatki, jak Mieszkańcy mieszkający przy ulicach klasy I. Za urzędowania poprzedniego Sołtysa Pana Gerarda Barsowskiego wszyscy Mieszkańcy Naszego Sołectwa byli traktowani tak samo, gdyż równarka równała wszystkie drogi gruntowe. W związku z niesprawiedliwym podziałem dróg a tym samym Mieszkańców na "lepszych i gorszych" złożę do Pani Sołtys Jolanty Wiercińskiej wniosek o zniesienie podziału dróg gruntowych na klasy czy kategorie. Równarka będąc w Sołectwie Chwaszczyno musi równać wszystkie drogi gruntowe.

Panie Radny,
Całkowicie się z Panem zgadzam jak również pozostali mieszkańcy dróg kategorii III a w szczególności ulicy Gałczyńskiego. Czekamy na dalsze działania w tym temacie Rady Sołeckiej na czele z Panią Sołtys.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Piotr Fikus-Radny Powiatowy
+9 #6 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy ŻukowoPiotr Fikus-Radny Powiatowy 2018-04-11 10:36
Popieram komentarz i oczywiste oczekiwania Pana Krzysztofa Jankowskiego z ul. Gałczyńskiego. Pan Krzysztof, jak i inni Mieszkańcy tej ulicy jak i innych ulic, są takimi samymi Mieszkańcami, jak Ci co mieszkają przy drogach klasy I. Podział na klasy, czy kategorie jest niesprawiedliwy , gdyż Mieszkańcy mieszkający przy ulicach klasy II, III, płacą takie same podatki, jak Mieszkańcy mieszkający przy ulicach klasy I. Za urzędowania poprzedniego Sołtysa Pana Gerarda Barsowskiego wszyscy Mieszkańcy Naszego Sołectwa byli traktowani tak samo, gdyż równarka równała wszystkie drogi gruntowe. W związku z niesprawiedliwy m podziałem dróg a tym samym Mieszkańców na "lepszych i gorszych" złożę do Pani Sołtys Jolanty Wiercińskiej wniosek o zniesienie podziału dróg gruntowych na klasy czy kategorie. Równarka będąc w Sołectwie Chwaszczyno musi równać wszystkie drogi gruntowe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Krzysztof Jankowski
+7 #5 Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy ŻukowoKrzysztof Jankowski 2018-04-10 15:45
Cytuję endrju:
Witam. Dzisiaj doszło do tzw. równania dróg, m.in. ul. Żeromskiego, Słowackiego i innych. Cześć dróg m.in. ul. Galczynskiego zostały pominięte. Chciałbym zapytać kto i w oparciu o jakie normy prawne dokonał tzw. kategoryzacji dróg, w tym do ich wyrównywania. Prosze o wskazanie konkretnego przepisu prawa uprawniającego do takiego działania. Rozumiem, ze mieszkańcy pominiętych dróg sa mieszkańcami "gorszego sortu" , w takim razie niech to ma odzwierciedlenie w wysokości podatków , w tym od nieruchomosci, powinnismy go nie płacić. Poważnie rozważmy wykonanie tzw. zastępczego równania dróg i obciążenia kosztami osoby ktore przekroczyły swoje uprawnienia decydując o pominięciu części ulic.

Dzień dobry,
Pozwoliłem sobie dzisiaj zadzwonić do UG Żukowo i okazuje się, że drogami zajmuje się Pan Oracz a nie Pan Kukliński. Według informacji z naszego sołectwa miały być równane tylko drogi główne. Świetnie, że ktoś pomyślał gospodarnie i uporządkował jeszcze drogi klasy 2 a nawet 3. Szkoda tylko, że ominął ul. Gałczyńskiego na której jest 12 zasiedlonych domów w tym jeden bliźniak i jeden wielorodzinny. O tej ulicy zapomniano, ale o ul. Staffa przy której jest jeden dom nie zapomniano, na ul. Jana Pawła jest 5 domów w tym jeden bliźniak i ma wyższą kategorię niż ulica Gałczyńskiego. Mógłbym tu jeszcze przytaczać inne drogi z naszego osiedla ale nie o to chodzi. Zgadzam się z autorem tekstu , że kolejny raz decyduje się poza nami zwłaszcza jak nie ma się pełnego rozeznania ile ludzi ( samochodów) korzysta z jakiej ulicy. Dla porównania ulica Gałczyńskiego ma ten sam metraż co ulica Jana Pawła a blisko 3 razy więcej samochodów nią się przemieszcza. W sumie drogi całego naszego osiedla zostały wyrównane poza jedną Gałczyńskiego. Czekamy na wyrównanie naszej drogi w kwietniu tak jak nam obiecano po naszej interwencji. Następnym razem przy takiej pracy wyrówniarki trzeba wziąć pod uwagę wszystkie drogi osiedla i będzie to taniej, i z pożytkiem dla wszystkich jego mieszkańców. A kategoryzację dróg na pewno trzeba zmienić bo jest delikatnie mówiąc błędna.
Cytować | Zgłoś administratorowi
endrju
+8 #4 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Żukowoendrju 2018-04-10 10:54
Tego co zaobserwowałem w ostatnich dniach to S. Bareja by nie wymyślil. Otóz bowiem w dniach 6 i 9 kwietnia pojawił się sprzęt do równania dróg. Przemilczę jak to wykonano, dwa więkze opadfy i będzie tak jak wcześniej . 6 kwietnia równano m.in. Żeromskiego, Słowackiego, Brzechwy. Na weeken sprzęt pozostawiono na ul. Słowckiego, myśle super, wyrównają pozostałe ulice. I 9 wyrównano pozostałe /w tym III kategorii/... za wyjątkiem ul. Gałczyńskiego. Myslę, no gorszy sort jesteśmy, ustalam dlaczego i dowiaduje sie że jeszcze w kwetniu sprzęt ma ponownie tutaj przyjechać by.... wyrównać Gałczyńskiego. Uwierzę jak zobaczę. Sprzęt był na miejscu...rozum iem że opłaca sie go, za nasze wspolne pieniądze, ponownie zwozić dla wyrownania jednej ulicy. Toż to gospodarność przez duże "G".
Gratuluję.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jedrek
+7 #3 DrogiJedrek 2018-04-09 10:31
Do kogo mamy się w końcu zwracać o stan dróg?
Radni polecają dzwonić do gminy,w gminie odbiera pan Kukliński i informuję,że podział na kategorie wymyśliła sołtys.
Co mamy z tym zrobić każdy odbija piłeczkę A my w konsekwencji jeździmy po dziurawych drogach
Chyba trzeba zorganizować telewizję może jakoś to ruszy
Cytować | Zgłoś administratorowi
@andrju
+6 #2 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Żukowo@andrju 2018-04-06 21:25
Podział dróg na kategorię wymyśliła sołtysowa i ona decyduje, które drogi są równane. Proponuję zapłacić za równanie i obciążyć sołtysową.
Cytować | Zgłoś administratorowi
endrju
+7 #1 RE: Bieżące utrzymanie dróg na terenie Gminy Żukowoendrju 2018-04-06 16:59
Witam. Dzisiaj doszło do tzw. równania dróg, m.in. ul. Żeromskiego, Słowackiego i innych. Cześć dróg m.in. ul. Galczynskiego zostały pominięte. Chciałbym zapytać kto i w oparciu o jakie normy prawne dokonał tzw. kategoryzacji dróg, w tym do ich wyrównywania. Prosze o wskazanie konkretnego przepisu prawa uprawniającego do takiego działania. Rozumiem, ze mieszkańcy pominiętych dróg sa mieszkańcami "gorszego sortu" , w takim razie niech to ma odzwierciedleni e w wysokości podatków , w tym od nieruchomosci, powinnismy go nie płacić. Poważnie rozważmy wykonanie tzw. zastępczego równania dróg i obciążenia kosztami osoby ktore przekroczyły swoje uprawnienia decydując o pominięciu części ulic.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież