Znamy kolejność powstawania sieci światłowodowej na terenie Chwaszczyna

Michał Witt

 Chwaszczyno podzial na etapy 1a

Operator telekomunikacyjny "INTERKAR" informuje o zakończeniu kolejnego kroku w ramach realizacji inwestycji, która ma na celu budowę sieci światłowodowej, zapewniającej dostęp do szerokopasmowego Internetu mieszkańcom Chwaszczyna. Podsumowaniem  procesu, podczas którego badano w jakich rejonach znajdują się mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci światłowodowej, jest wyodrębnienie 20 etapów, które stanowią harmonogram prac budowlanych na rok 2018 oraz 2019.

Prace budowlane na terenie miejscowości będą prowadzone dwutorowo: jeden tor prowadzi bezpośrednio od etapu pierwszego (ulice Asnyka, Gałczyńskiego, Jana Pawła II, Leśmiana oraz Żeromskiego), drugi tor prowadzi od strony miejscowości Bojano w kierunku ulicy Rewerenda. Decyzja o budowie dwóch osobnych szkieletów sieci podyktowana jest koniecznością wykluczenia rejonów, gdzie zaprojektowana jest trasa szybkiego ruchu przecinająca miejscowość.

 

ETAPY

PLANOWANE ZAKOŃCZENIE PRAC BUDOWLANYCH NA KONIEC:
ETAP E1 Rewerenda III kw. 2018
ETAP E2 Rewerenda IV kw. 2018
ETAP 1 III kw. 2018
ETAP 2 III kw. 2018
ETAP 3 III kw. 2018
ETAP 4 IV kw. 2018
ETAP 5 IV kw. 2018
ETAP 6 IV kw. 2018
ETAP 7 I kw. 2019
ETAP 8 I kw. 2019
ETAP 9 II kw. 2019
ETAP 10 II kw. 2019
ETAP 11 II kw. 2019
ETAP 12 III kw. 2019
ETAP 13 III kw. 2019
ETAP 14 IV kw. 2019
ETAP 15 IV kw. 2019
ETAP 16 IV kw. 2019
ETAP 17 IV kw. 2019
ETAP 18 I kw. 2020

 Chwaszczyno podzial na etapy swiatlowod

 

Planowane zakończenie prac budowlanych na poszczególnych odcinkach uzależnione jest wielu czynników, takich jak:

  • uzgodnienia projektu sieci z właścicielami pozostałych infrastruktur, np. gaz, wodociągi, itp
  • terminem uzyskania decyzji administracyjnych
  • terminem uzyskania zgód na wykorzystanie prywatnych pasów drogowych od właścicieli prywatnych nieruchomości
  • warunki atmosferyczne - prace ziemne są możliwe jedynie w temperaturze powyżej zera

Proces ustalania właścicieli gruntów drogą administracyjną jest procesem czasochłonnym, w związku z czym apelujemy do mieszkańców, będących właścicielami bądź współwłaścicielami prywatnych pasów drogowych, o kontakt z operatorem "INTERKAR" w celu dokonania uzgodnień projektu sieci światłowodowej. Jest to jeden z kluczowych czynników, gdyż duża ilość zainteresowanych przyłączeniem do sieci mieszkańców posiada grunty w bezpośredniej granicy takich pasów drogowych. Niestety, ale zobowiązani jesteśmy poinformować, że nie uzyskanie zgody na jeden z prywatnych pasów drogowych może doprowadzić do całkowitego wykluczenia realizacji etapu, co w konsekwencji może doprowadzić do przesunięcia harmonogramu prac dla całej grupy etapów zależnych.

Informujemy, że dla każdego etapu przed realizacją prac budowlanych, operator będzie potwierdzał zainteresowanie z właścicielem nieruchomości/gruntu oraz dokonywał ustaleń dotyczących indywidualnego umiejscowienia przyłącza na posesji. Etapy zostały ustalone w oparciu o niezobowiązujące deklaracje, jednakże "INTERKAR" liczy na to, że osoby zadeklarowane będą w dalszym ciągu zainteresowane przyłączeniem do sieci i zdecydowane zawrzeć umowę o świadczenie usług w najbliższych dwóch latach, dla każdego z regionu zgodnie z prezentowanym harmonogramem.

 

źródło: Interkar

 

Komentarze   

Franek
0 #4 Kto to?Franek 2019-08-02 09:01
Cytuję Gazda:
Rewerenda w pierwszej kolejności. Czemu mnie to nie dziwi. A już za jakieś 3 miesiące wiadomy brat swojego brata będzie nam opowiadał, że mamy na niego głosować, bo on do koryta to nie dla pieniędzy idzie, tylko żeby o mieszkańców dbać.


Właśnie od niedawna mieszkam i widzę, że Rewenda ma pierwszeństwo w prawie wszystkim co się da.
Jakieś inicjały brata - brata?
Cytować | Zgłoś administratorowi
nie do uwierzenia
0 #3 RE: Znamy kolejność powstawania sieci światłowodowej na terenie Chwaszczynanie do uwierzenia 2018-03-18 19:30
...Niestety, ale zobowiązani jesteśmy poinformować, że nie uzyskanie zgody na jeden z prywatnych pasów drogowych może doprowadzić do całkowitego wykluczenia realizacji etapu..., czyli jeżeli nie dostaną zgody na przejście przez prywatny las, ul.Wąska od Mickiewicza w kierunku Zaścianka- Etap 13 to istnieje obawa że nie powstanie etap 13, 14 oraz 15.

...w związku z czym apelujemy do mieszkańców, będących właścicielami bądź współwłaściciel ami prywatnych pasów drogowych, o kontakt z operatorem "INTERKAR" w celu dokonania uzgodnień projektu sieci światłowodowej... no i skontaktowałem się z operatorem w tej sprawie, od pracownika usłyszałem że tej pani która się tym zajmuje nie ma, na plus tylko tyle ze poprosił o numer kontaktowy i numery działek. Liczę że w tej sprawie ktoś się kiedyś do mnie odezwie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Gazda
+5 #2 RE: Znamy kolejność powstawania sieci światłowodowej na terenie ChwaszczynaGazda 2018-03-18 10:27
Rewerenda w pierwszej kolejności. Czemu mnie to nie dziwi. A już za jakieś 3 miesiące wiadomy brat swojego brata będzie nam opowiadał, że mamy na niego głosować, bo on do koryta to nie dla pieniędzy idzie, tylko żeby o mieszkańców dbać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Aleksander
0 #1 LokalizacjaAleksander 2018-03-17 18:27
Witam. Dla czego nie uwzględniono mojej lokalizacji choć glaszalem się. Koniec ul.Polnej lewa odnoga.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież