Chwaszczyno.pl

Pożegnanie z kolędami na plebanii w Chwaszczynie

Tomasz Fopke

odwitanie z kolada 16

2 lutego w sali katechetycznej w Chwaszczynie spotkali się członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chwaszczynie, parafianie i sympatycy kultury kaszubskiej, aby wspólnie śpiewać polskie i kaszubskie kolędy.

Śpiewający korzystali ze specjalnego zrzeszeniowego śpiewniczka, opracowanego przez Karola Kreftę, który zorganizował spotkanie i akompaniował wraz z Markiem Sękowskim i Piotrem Chorostianem.

odwitanie z kolada 3

fot. Tomasz Fopke

Wykonano zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i nowsze, kaszubskie utwory bożonarodzeniowe takich twórców jak: Antoni Pepliński, Renata Gleinert, Tomasz Fopke, Kazimierz Jastrzębski czy Karol Krefta (trzej ostatni to chwaszczynianie).

odwitanie z kolada 15

fot. Tomasz Fopke

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie dziękuje ks. proboszczowi Piotrowi Grubie za przychylność, gościnę i wsparcie inicjatywy; zrzeszeńcom z Tuchomia i Chwaszczyna za przygotowanie poczęstunku a wszystkim obecnym za… śpiewną obecność.Do ùczëcô i zaspiéwaniô za rok!

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
oddział w Chwaszczynie
Tomasz Fopke

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież