Chwaszczyno.pl

Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowy

Karol Krefta
batch 20180112 151852

Od końca września do końca listopada trwały prace przy budowie ulicy Sienkiewicza, która jest „tranzytem” dla wielu mieszkańców Chwaszczyna, zwłaszcza tych, którzy zawożą dzieci do szkoły. Roboty ustały ze względu na zbliżający się okres zimowy. Przez ten okres udało się wykonać kanalizację deszczową, przebudować wodociąg i zbudować chodnik oraz miejsca parkingowe.

Prace związane z budową ulicy Sienkiewicza od początku bardzo się przedłużały. Zorganizowano kilka spotkań z mieszkańcami i przedstawicielami gminy, a ostateczne ustalenia dopełniły się już w trakcie trwania robót.

Ostatecznie droga ta nie będzie miała dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż chodnika, za to po lewej stronie drogi (od wjazdu z ulicy Mickiewicza) będzie można parkować prostopadle (ma to zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, pierwotnie miało być parkowanie równoległe). Droga właściwa będzie miała 5 m szerokości.

sienkiewicza polowa prac 3
Jest to jedna z inwestycji, która „przeciąga się” w czasie. Spółka Komunalna buduje ulicę Sienkiewicza (ok. 250 m długości) od końca września (mamy połowę grudnia). Dla porównania ulicę Mickiewicza (ok. 500 m długości) firma ELGRUNT zbudowała w 2,5 miesiąca, a droga ta była „bardziej strategiczna” dla Chwaszczyna i niełatwa w zarządzaniu podczas prac (kilka skrzyżowań, połączenie z DK20 i DW218). Należy sobie postawić pytanie, czy Spółka Komunalna Żukowo będąca jednostką samorządową gminy Żukowo i zajmująca się głównie funkcjonowaniem systemów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w naszej gminie, powinna budować tę drogę.

Początek robót przy ulicy Sienkiewicza był bardzo chaotyczny, brakowało zorganizowania. Bywało, że jednego dnia prace biegły żwawo, a następnego dnia nikogo nie było. Niełatwym zadaniem było także określenie terminu zakończenia robót. Na stronie urzędu gminy Żukowo widniała informacja, że prace zostaną zakończone z końcem października, na stronie Spółki Komunalnej, że z końcem listopada, a pracownicy na budowie mówili, że z końcem grudnia br.

Podczas prac był utrudniony kontakt z osobami odpowiedzialnymi za tę inwestycję. Mieszkańcy nie mogli się dodzwonić do Koordynatora Referatu Inwestycji, ja nie dostałem odpowiedzi na maila dot. budowy i rozbieżności w sprawie ustaleń.

Ostatecznie ze względu na opóźnienia w budowie i zbliżającą się porę zimową prace zostaną wznowione w lutym lub w marcu przyszłego roku. Na zebraniu sołeckim podsumowującym dotychczasowe prace ustalono, że na ulicy Sienkiewicza obowiązują zasady ruchu drogowego i znaku strefy zamieszkania (D-40), co oznacza, że parkować na tej drodze można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. A takich jest już sporo.

 

Komentarze   

endrju
+7 #6 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyendrju 2018-02-02 10:42
D-40, a jak nie D-40 to art. 49 ust. 2 pkt 5 ustawy prawo o ruchu drogowym.
Osoba zajmująca się przewozem drogowym powinna posiadać coś co nazywa się bazą eksploatacyjną m.in. do parkowania pojazdów i nie będzie nią ani ulica Gałczyńskiego ani utwardzony teren na działce budowlanej pod zabudowę jednorodzinną.
Może GITD to zweryfikuje i PINB?
Dziękujemy za pozostawienie pięknych kolein po sobie.
A Bieszczady piękne są, ale obecnie wybieram Chwaszczyno. .
Cytować | Zgłoś administratorowi
Krzysztof Jankowski
+7 #5 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyKrzysztof Jankowski 2018-02-02 10:20
Cytuję Jedrek:
Cytuję endrju:
Czy właściciel firmy Adrian-autokary z ul. Słowackiego mógłby nie parkować swojego autokaru na innej ulicy, 30 stycznia 2018 zaparkował ok. 17-ej i pozostawił na cała noc na ul. Gałczyńskiego...


I co ?coś się stało? Nie jest to zbyt uczęszcza na ulica.
Straszne bo trzeba skręcić kierownicą w prawo lub lewo.A co blokada nie wchodzi w rachubę?za duże koło?wyprowadza się gościu w Bieszczady jak nie pasuje

Niby nic się nie stało ale jeżeli stać kogoś na 3 autokary to chyba stać go też na parking dla tych autokarów, a nie rozstawianie ich po całym Chwaszczynie. Ulica Gałczyńskiego nie jest miejscem do parkowania autokarów – trzeba poczytać trochę o tym w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”.
Jeżeli ktoś chciałby mieszkać w Bieszczadach to nie zamieszkałby w Chwaszczynie więc może autor tego teksu chce się przenieść w Bieszczady? Na przyszłość sugerowałbym więcej wzajemnego szacunku bo nie żyjemy w Chwaszczynie sami dla siebie ale żyjemy w określonej społeczności i dobrze byłoby pomyśleć nie tylko o własnym interesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
endrju
+5 #4 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyendrju 2018-02-01 22:13
Zostały piękne koleiny, osoba prowadząca taka działalność powinna posiadać bazę eksploatacyjną dla pojazdów a nie parkować autokary po ulicach, jesli nie przeszkadza to mieszkańcom ul. Słowackiego to trudno, ale do czasu wykonania ulicy. To sprawa dla GITD, rozumiem ze Pan właściciel sie odezwał. To kiedy zaparkuje Pan ten czołg o którym był Pan uprzejmie poinformować moja sąsiadkę? Rozumiem ze funkcjonariusze policji swoją prace wykonali.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jedrek
-11 #3 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyJedrek 2018-01-31 23:42
Cytuję endrju:
Czy właściciel firmy Adrian-autokary z ul. Słowackiego mógłby nie parkować swojego autokaru na innej ulicy, 30 stycznia 2018 zaparkował ok. 17-ej i pozostawił na cała noc na ul. Gałczyńskiego...


I co ?coś się stało? Nie jest to zbyt uczęszcza na ulica.
Straszne bo trzeba skręcić kierownicą w prawo lub lewo.A co blokada nie wchodzi w rachubę?za duże koło?wyprowadza się gościu w Bieszczady jak nie pasuje
Cytować | Zgłoś administratorowi
endrju
+9 #2 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyendrju 2018-01-30 08:04
Czy właściciel firmy Adrian-autokary z ul. Słowackiego mógłby nie parkować swojego autokaru na innej ulicy, 30 stycznia 2018 zaparkował ok. 17-ej i pozostawił na cała noc na ul. Gałczyńskiego.. .
Cytować | Zgłoś administratorowi
To se ja
0 #1 RE: Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowyTo se ja 2018-01-14 21:20
Jak układało płyty to zaczynali ok 8:30 i kończyli ok 14:30. Wliczając dojazd pracowali 8 godzin.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież