Chwaszczyno.pl

ALEJKI NA CMENTARZU WYŁOŻONE NOWĄ KOSTKĄ BRUKOWĄ – ETAP I

Piotr Fikus Radny Powiatu Kartuskiego

alejki na cmentarzu

Do końca października bieżącego roku zakończyły się prace przy wymianie zniszczonej już betonowej nawierzchni alejek na kostkę brukową nawiązującą do otoczenia Małego Kościoła.

Na ten cel Powiat Kartuski przekazał Naszej Parafii kwotę 20 000,00 zł, co stanowi część udziału, w skład którego wchodzą również środki Parafii i od sponsorów. Sponsorami przy tej inwestycji byli: Firma POLGRAVEL – Borowiec i Wykonawca – FB – JELCZ Sp. z o. o.

Chciałbym podziękować Zarządowi Powiatu Kartuskiego jak i wszystkim Radnym Powiatowym, za podjęcie decyzji o przekazaniu na ten cel powyższej kwoty.

Dziękuję również Pani Prezes Firmy POLGRAVEL Pani Krystynie Antoninie Podłuskiej, jak i Franciszkowi i Sławomirowi Bergańskim.

W roku 2018 wspólnie z Proboszczem Piotrem Grubą planujemy wykonanie Etapu II - (dokończenie alejek na starym cmentarzu), w związku z tym będę również zabiegał o wsparcie finansowe z Powiatu Kartuskiego.

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

 

IMG 1710IMG 1710IMG 1710

Komentarze   

Piotr Fikus-Radny Powiatowy
+1 #5 RE: ALEJEKI NA CMENTARZU WYŁOŻONE NOWĄ KOSTKĄ BRUKOWĄ – ETAP IPiotr Fikus-Radny Powiatowy 2017-11-27 22:20
GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą na budowę chodnika - 24.10.2017 r.
Cytować | Zgłoś administratorowi
w temacie
+4 #4 ALEJEKI NA CMENTARZU WYŁOŻONE NOWĄ KOSTKĄ BRUKOWĄ – ETAP I —w temacie 2017-11-26 22:36
Cytuję Piotr Fikus-Radny Powiatowy:
Jak wspomniałem na moim blogu, GDDKiA wybrała wykonawcę na budowę chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia. Wykonawca to Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o. o. z Kwidzyna. Zgodnie z umową firma wybuduje chodnik za kwotę 1 695 371,91 zł w terminie 70 dni od dnia podpisania umowy. A więc chodnik zostanie wybudowany.


W takim razie to chyba najdłużej podpisywana Umowa przez GDDKiA, bo wykonawca został wyłoniony już dłuższy czas temu, a ja nic się nie dzieje tak się nie dzieje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Piotr Fikus-Radny Powiatowy
+2 #3 RE: ALEJEKI NA CMENTARZU WYŁOŻONE NOWĄ KOSTKĄ BRUKOWĄ – ETAP IPiotr Fikus-Radny Powiatowy 2017-11-26 21:11
Jak wspomniałem na moim blogu, GDDKiA wybrała wykonawcę na budowę chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia. Wykonawca to Kwidzyńskie Przedsiębiorstw o Robót Drogowo-Budowla nych „STRZELBUD” Sp. z o. o. z Kwidzyna. Zgodnie z umową firma wybuduje chodnik za kwotę 1 695 371,91 zł w terminie 70 dni od dnia podpisania umowy. A więc chodnik zostanie wybudowany.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jędrek
+5 #2 Taka gmina....Jędrek 2017-11-26 20:16
Takie czasy nastały teraz, ze budują ścieżki i chodniki na cmentarzach zamiast w potrzebnych miejscach.
Wszyscy się śmieją chociażby z tego ,ze mamy dwa kościoły jeden obok drugiego.Pytani e kiedy będzie trzeci co za tych rządów jest możliwe.
SkandSkandal jednym słowem.
Policja stoi pod szkołą i kasuje rodziców,którzy odbieraja dzieci a w niedzielę pod kościołem ich nie ma.
Dziadki parkują już prawie na rondzie...
Nie wspomnę już o kilku osobach z obrzydliwym plakatem i głośnikami na rondzie w niedzielę pośmiewisko na cały kraj....do tego pilnowani przez policje
Cytować | Zgłoś administratorowi
mieszkanka
+17 #1 chodnik łaaałłłłmieszkanka 2017-11-25 09:37
Piękny chodnik. Przynajmniej użytkownicy pobocza na drodze od Chwaszczyna do Tuchomia będą mieli piękny chodnik TYLKO SZKODA, ŻE NA CMENTARZU. Ironicznym jest to co napisałam? tak ! ale chyba nie da się inaczej. Brak chodnika na trasie Chwaszczyno - Tuchom i brak bezpieczeństwa mieszkańców tam chodzących to jest problem. Szkoda, że Radni tym osiągnięciem się nie szczycą. Polgravel sponsorem, a ile terenów leśnych w zamian za to zamienią w żwirownię, bo na pewno nie kierują się swoją filantropią biznesową, ponieważ zwyczajnie nie mają pojęcia co to.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież