Chwaszczyno.pl

Duże zainteresowanie szybkim Internetem – ale za mało konkretów...

Jacek Fopke Radny Gminy Żukowo
internet chwaszczyno spotkanie1

W poniedziałek tj. 6 XI 2017 r. z inicjatywy przedstawicieli naszego sołectwa, odbyło się spotkanie z przedstawicielem Firmy INTERKAR KOMPUTER-SERWIS Karol Dziecielski dotyczące budowy sieci szerokopsmowej. Zainteresowanie tą inwestycją wydaje się być bardzo duże i zebrani dziwili się, że nasze sołectwo nie było wcześniej uwzględniane "na poważnie" w planach inwestycyjnych choćby Orange.

Generalnie zebrani byli bardzo zaniepokojeni czy Inwestor INTERKAR KOMPUTER-SERWIS Karol Dziecielski faktycznie wybuduje sieć w oczekiwanym zakresie i terminie. Poza wyrażeniem chęci, otrzymaliśmy niewiele konkretów, co do terminów czy zakresu - zaś wszystko ma się okazać dopiero w przyszłości.

internet chwaszczyno spotkanie1

Inwestor zapowiada, że najdalej do czerwca 2018 r. wykona koncepcje/założenia ekonomiczne tej inwestycji. Wydaje się, że tempo tych prac jest zbyt powolne.

internet chwaszczyno spotkanie1


W najbliższych tygodniach Inwestor na przedstawić więcej konkretnych informacji. Zamierzamy skorzystać z wsparcia Pana Burmistrza Wojciecha Kankowskiego oraz Departamentu Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji w celu przyśpieszenia i konkretyzacji całego procesu inwestycyjnego. Postaramy się również aby niezależnie zbadać faktyczne potrzeby mieszkańców, tym samym zyskać dodatkowy argument w dalszych rozmowach.

Fot. Aleksandra Nosel
źródło FB/JacekFopke

Komentarze   

Nie
+5 #1 RE: Duże zainteresowanie szybkim Internetem – ale za mało konkretów...Nie 2017-11-08 12:19
Trzy miesiące temu portal chwaszczyno.pl opublikował informację, że nasza miejscowość została informatyczną czarną dziurą, czy jak kto woli bardziej elegancko - białą plamą. Wówczas nasz najważniejszy radny gminny i pani sołtys nie mieli nam nic do powiedzenia w tym temacie.

chwaszczyno.pl/.../...

Czy dzisiejsza nagła aktywność radnego gminnego wynika z faktu, że za rok mają się odbyć wybory samorządowe i coś trzeba będzie wpisać w ulotce wyborczej?

A ów wykonawca infrastruktury, w którego umiejętności radny gminny wątpi, to skąd się wziął? Z kapelusza? Było jakieś ogłoszenie, że jest poszukiwany? A gdzie to ogłoszenie było publikowane?

Niewiele konkretów padło na tym spotkaniu? Ale czy ono odbyło się w konkretnym celu, czy tylko w celu propagandowym? Bo fotki ładne, na ulotkę wyborczą radnego będą się nadawały.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież