Chwaszczyno.pl

Gmina Żukowo ponownie wśród najdynamiczniejszych gmin w Polsce

Beata Bujnowska-Kowalska / UG ŻUKOWO

ranking 2017 2 1

Gmina Żukowo ponownie zajęła czwarte miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003 – 2016 w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska.


6 listopada br. w Sali Kolumnowej, odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”. Podczas niej zaprezentowany został ranking jednostek samorządu terytorialnego powstały według wyników rozwoju i dynamiki przedsiębiorczości. Gmina Żukowo podobne jak w zeszłym roku, znalazła się w ścisłej czołówce zajmując czwarte miejsce. Ponownie udowodniła, że należy do grona najszybciej rozwijających się samorządów w Polsce. Wśród gmin miejsko-wiejskich pod względem dynamiki rozwoju przedsiębiorczości wyprzedziły nas jedynie trzy gminy: Dziwnów, Ożarów Mazowiecki oraz Konstancin-Jeziorna . Piąte miejsce w rankingu w kategorii gmin miejsko-wiejskich przypadło Kątom Wrocławskim, a kolejne miejsca zajęły: Mieroszów, Siechnice, Halinów i Piaseczno. Ranking przygotowywany został pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Podczas konferencji odbyła się również debata nt. systemu kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego. Organizatorem konferencji była sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych PSW w Białej Podlaskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.


więcej zdjęć i relacja wideo: http://www.zukowo.pl/Gmina_Zukowo_ponownie_wsrod_najdynamiczniejszych_gmin_w_Polsce,10,4487

 

Komentarze   

Nie
+4 #1 RE: Gmina Żukowo ponownie wśród najdynamiczniej szych gmin w PolsceNie 2017-11-08 12:01
Skoro pani rzecznik żukowskiego urzędu tak się chwali dynamiką, to może trochę więcej szczegółów jak się to przekłada na sytuację w Chwaszczynie?

Oprócz chodnika na ul. Mickiewicza, który miał być najpierw czerwony - i taki został klepnięty - potem został przemianowany na żółty, a na końcu został szary, bo nie było komu chodzić wokół sprawy to coś jeszcze dla Chwaszczyna dobrego miało miejsce?

Te urzędowe przechwałki o dynamice gminy to grunt pod uzasadnienie podwyżki dla burmistrza?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież