Chwaszczyno.pl

Marszałkowie na sesji rady powiatu kartuskiego

Piotr Fikus - Radny Powiatu Kartuskiego

Marszalek

 

Dnia 27 lipca bieżącego roku odbyła się kolejna Sesja Rady Powiatu Kartuskiego na której gościli: Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk oraz Wice Marszałek Pan Ryszard Świlski.

Panowie Marszałkowie poinformowali Radnych Powiatowych o decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego o przekazaniu dofinansowania w kwocie 3,5 mln zł na zadanie pt: „Termomodernizacja trzech budynków Powiatowego Centrum Zdrowia” w Kartuzach, co stanowi 85% wartości całego zadania, oraz o przekazaniu dofinansowania w kwocie 1,7 mln zł na projekt dotyczący „Zakupu specjalistycznego sprzętu dla jednostek KSRG z terenu Powiatu Kartuskiego”, co stanowi również 85% wartości projektu.

Nasza jednostka OSP Chwaszczyno również w ramach tego projektu otrzyma specjalistyczny sprzęt. Wizyta Panów Marszałków była okazją do podziękowania za wybudowanie naszej Drogi Wojewódzkiej Nr 218 – ul. Oliwska wraz z całą infrastrukturą tj. chodnikiem, ścieżką rowerową, oświetleniem, zatokami autobusowymi oraz sygnalizacją świetlną.

 

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież