Chwaszczyno.pl

WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

plyty yomb chwaszczyno pl 3

Na przełomie czerwca/lipca rozpocznie się układanie płyt współfinansowanych ze środków funduszu sołeckiego. Do zabezpieczonych środków z funduszu sołeckiego Burmistrz dołoży dodatkowe płyty z puli gminnej.

Łączna ilość płyt planowana do ułożenia:
- Kaszubska Droga – 304 szt.,
- Rewerenda – 304 szt.,
- Sambora I – 456 szt.,
- Sobiesława I – 760 szt.,

Ponadto Gmina Żukowo sfinansuje układanie płyt.

W nawiązaniu do złożonych przez mieszkańców deklaracji o przekazanie środków na zakup dodatkowych płyt na dalsze utwardzenie wyżej wskazanych ulic w Chwaszczynie informujemy, iż można dokonywać wpłaty w terminie do 31 maja br. Wpłaty może dokonać każdy mieszkaniec Chwaszczyna i Gminy Żukowo, niezależnie czy wcześniej taką deklarację złożył. Zebrane wpłaty zostaną przeznaczone na zakup kolejnych płyt i zostaną ułożone na przełomie czerwca/lipca.

Jak można się włączyć do wspólnej akcji?
Aby ułatwić przekazywanie środków bardzo proszę o dokonanie wpłat bezpośrednio na konto Urzędu Gminy z odpowiednim dopiskiem w tytule.

Jak to zrobić?
Dane do przelewu:
Urząd Gminy Żukowo ul. Gdańska 52, 83-330 Żukowo
Numer konta: 54 8345 1029 0202 9045 2000 0002
Tytuł: Darowizna na zakup płyt YOMB na Chwaszczyno, ul. ‘TUTAJ WPISAĆ WŁAŚCIWĄ ULICĘ’.

Bardzo proszę, po dokonaniu przelewu, o informację mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Proszę również aby o naszej akcji poinformować sąsiadów i zachęcić ich do udziału w wspólnym utwardzaniu naszych dróg, również tych którzy już mają utwardzony dojazd do domu.

Ponadto informujemy, że jesteśmy w trakcie negocjacji z Burmistrzem Wojciechem Kankowskim w kwestii „płytowych” inicjatyw mieszkańców - dodatkowych płyt na ul.: Abrahama, Akacjowej, Bursztynowej, Damroki, Kawelskiej, Jeziornej, Mickiewicza, Polnej, Prusa, Szafirowej, Świerkowej, Świętobora, Warcisława I.

Z pozdrowieniami,
Jolanta Wiercińska
Jacek Fopke
Rada Sołecka Chwaszczyna

 

Komentarze   

@Nie
-2 #6 RE: WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie @Nie 2017-05-22 10:47
W Chwaszczynie będą kandydaci, którzy pokonają w wyborach sołtysową i wiadomego radnego gminnego. Mieszkańcy pamiętają. Mam jeszcze pytanie, po ile trzeba się składać na równanie dróg?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tomek
-1 #5 RE: WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie Tomek 2017-05-22 07:46
NIE pamiętaj że sukces ma zawsze wielu ojców, a uzurpatorów u nas nie brakuje. Pamiętasz sprawę przejść pod OMT. Jakiś mieszkaniec chodził po sąsiadach, zbierał podpisy itd. Po czym z RS wystąpiopno o kładkę zamiast przejść "pod" OMT i w kampanii ogłoszą to jako swoją zasługę...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Nie
-1 #4 RE: WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie Nie 2017-05-21 15:35
Cytuję Antek:
Droga Fopkiego i drogi sołtysowej są jednak priorytetem. Nie ma innych dróg w Chwaszczynie. Nie wiadomo, czy w wyborach nie zabraknie im głosów przez takie traktowanie mieszkańców.

Cytuję Antek:
Droga Fopkiego i drogi sołtysowej są jednak priorytetem. Nie ma innych dróg w Chwaszczynie. Nie wiadomo, czy w wyborach nie zabraknie im głosów przez takie traktowanie mieszkańców.


Nie zabraknie. Towarzystwo wzajemnej adoracji skupione wokół pani sołtys i wiadomego radnego gminnego przeprowadzi taką kampanię promocyjną, że po raz drugi damy ich sobie wcisnąć do lokalnego koryta.

Kto wie? Może nawet pani sołtys będzie kandydować na radną gminną? I co wtedy? Będziemy głosować przeciwko 'swoim'?

Chociaż patrząc na 'osiągnięcia' chwaszczyńskieg o radnego, który już w radzie działa, to może dla nas byłoby lepiej, gdyby go tam nie było. Bo sprawy żwirowni, podwyżki cen wody z ubiegłego roku i braku chodnika T.-Ch. (chociażby) trudno mu zapomnieć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jedrek
+6 #3 RÓWNANIE DROGJedrek 2017-05-20 21:12
Chciałem zapytać czy na wyrównywanie też mamy zrobić składkę.Przez tydzień dzwoniłem do UG i urzędasy nic nie załatwiły.jaja sobie robią z ludzi.
Sienkiewicza jest dziurawa jak ser i nikt nic nie robi.
Płacimy podatki na ich pensję a te brzuchate urzędasy mają nas głęboko w d..ie.
Gdzie radni,rada sołecka?zostali wybrani a wszyscy się pochowali?do kogo my mieszkańcy mamy się udać po pomoc?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Antek
+2 #2 RE: WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie Antek 2017-05-19 11:39
Droga Fopkiego i drogi sołtysowej są jednak priorytetem. Nie ma innych dróg w Chwaszczynie. Nie wiadomo, czy w wyborach nie zabraknie im głosów przez takie traktowanie mieszkańców.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tomek
+7 #1 RE: WAŻNE! Zbiórka środków na zakup dodatkowych płyt YOMB na utwardzenie głównych dróg w Chwaszczynie Tomek 2017-05-19 10:18
Kaszubska i Rewerenda jak zwykle na pierwszym miejscu... Będziemy pamiętać przy wyborach.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież